Home / Diğer Konular / FileZilla

FileZilla

untitled-2

FileZilla birçok özelliği bulunan küçük ama oldukça güçlü bir FTP istemcisidir. Tüm bağlantı bilgileriniz ile uzak sunucuya yaptığınız giriş bilgilerinizi Internet Explorer tarzı bir arabirim ile gösterebilir ve kaydedebilir.

FileZilla programı güvenlik duvarı (firewall), proxy bağlantıları, SSL ve Kerberos GSS güvenliğini destekler. Ayrıca bağlantıyı açık tutma özelliği, otomatik Asci/Binary transferi desteği ve diğer onlarca gelişmiş yardımcı aracı ile hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar için çok özellikli bir FTP istemcisi görevini başarıyla yapabilir.

Özellikler
-Dosyalara kaldığı yerden devam edebilme
-Özel komutlara destek verme
-Keep Alive sistemi, Timeout farkedebilme
-Firewall desteği, SSL güvenli bağlantı
-SOCKS4/5 ve HTTP1.1 Proxy desteği
-SFTP desteği, Upload/Download Kuyruk desteği
-Sürükle&Bırak ve çoklu dil desteği

Programı kurduktan sonra karşınıza ilk gelen pencere sitenize bağlanmanızı sağlayan anamenü olacaktır.Buradan yapmanız gereken bizin kırmızı ile belirlediğimiz sitenizin ftp bilgilerini girerek sitenizin ftp bölümüne bağlanmanız ve işlemlerinize başlamanız olacaktır.Doğru kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra ise hemen alt bölümde ftp deki bulunan dosyaları göreceksiniz.
filezilla-screenshot

Filezilla Ayarları
Aşağıdaki resimde ise filezilla air ayarlar görülmektedir.Buradan programa ait dil ayarları,tema ayarları,güncelleme,dosya transferi ile ilgili tüm ayarları yapabilirsiniz.Tabi burdan yapacağınız ilk ayar dil ayarı olacaktır.Language kısmından programı türkçe yaparak programı kullanmaya başlayabilirsiniz.
filezilla-ayarlari-indir

Filezilla Okuma ve Yazma İzni
CHMOD bir linux komutudur ve sunucunuzdaki (dolayısıyla sitenizdeki) dosyalara erişim izinlerini ayarlamanızı sağlar. Yani sitemdeki hangi dosyayı kim açabilir? Kim değiştirebilir? Kim yazabilir, kim silebilir.. Bunları ayarlamanız için kullanılan bir komuttur.
filezilla-okuma-yazma-izni

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir