Home / Donanım / Formattan Sonra İnternete Girememe Sorunu Çözümü

Formattan Sonra İnternete Girememe Sorunu Çözümü

Bilgisayarlar günümüzde oldukça sık kullanıldığı bir gerçek. Bankacılıktan tutunda cilt bakımına kadar hemen hemen çok farklı alanlarda internet hayatımızın her şekine teknoloji sayesinde entegre olmuş vaziyette. Bu yazımızda ise format attıktan sonra yaşanan internet problemini resimli anlatarak kesin çözümü anlatacağız.

Formattan Sonra İnternet Sorunu
Formattan Sonra İnternet Sorunu

Sahip olduğunuz masaüstü yada dizüstü bilgisayarız zamanla yavaşlar. Gerek kullanılan oyun ve yazılımların bıraktğı artık dosyalar gerekse virüsler bilgisayarınızaı zamanla yavaşlatır. Eğer Windows 10, Windows 8 gibi bir bilgisayara sahipseniz. Yılın belli dönemlerinde format atarak bilgisayarı sıfırlama kaçınılmaz olur. Elbette bunların nedenini uzatabiliriz ama konuyu dağıtmadan bilgisayarı format atarak sıfırladıktan sora yaşanan internette bağlanmama problemi konusunu işlemek istiyorum. Bu sorunlar genede driver kaynaklı da olsa çözüm aşağıdadır.

Format atmadan önce teknoloji otoriterleri ilinizde yedek imaj olup olmamasını sorarlar. Klasik bir Türk bilgisayar kullanıcısı iseniz elinizde imaj olmaması normaldir. Bu sebepten ötürü bu adımı atlamak doğru olacaktır.

İnternet sorularını bir kaç farklı başlık altında incelemek daha doğru olacaktır.

1-Format Attım Wifi Simgesi Görünmüyor Ne Yapacağım ?

Öncelikle usb, dvd veya sıfırlama aygıtıyla bilgisayara format attınız. Gerekl kurulum sorularından sonra masaüstünü açtınız. Sağ altta wifi sembolü görünmüyor. Endişe etmeyin çözüm mevcut

1- Varsa bilgisayarı s aldığınızda gelen driver dvd sini takın ve LAN VE WLAN Klasörleri altındaki setup.exe leri yükleyin. Tebrikler bilgisayarı açıp kapattıktan sonra sorununuz çözüldü. Wifi simgesi gelecektir.

2-Dvd sahip değilseniz. Yapmanız gereken modemden gelecek kabloyu bilgisayarın Ağ Bağlantı çıkışına takmanız gerekecektir. Yüklediğiniz Wwindows sürümüne göre otomatik olarak driver yüklü geleceğinden kablo ile internete bağladıktan sonra Windows UPDATE açar iseniz varsayılan wifi driverini otomaik yüklecektir.

2- Format Attım. Kabloluyla veya Kablosuz İnternet Bağlanamıyorum. Ne Yapacağım ?

1- Öncelikle ilk başlığın gene ilk başlığınında yazanları yapınız. Eğer hala bağlantı kuramadıysanız. Driveri Başka bir bilgisayardan indirip bu bilgisayara usb bellek yada flash kopyalayıp . Bu kopyaladığınız programı internete bağlanamayan bilgisayarda  kurmanız gerekmektedir.

Driver Yüklemek için adresler buradadır. Markanıza göre seçip driver indirin. Güncel driver kullanmak sistemin daha performanlı çalışmasını sağlar.

Lenovo Driver -> support.lenovo.com

Asus Driver -> https://www.asus.com/Notebooks/X551MA/HelpDesk_Download/

Toshiba Driver -> https://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp

Casper Driver -> www.casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama

Exper Driver -> www.exper.com.tr/destek/driver-download

Dell Driver -> www.dell.com/support/drivers/tr/tr/trbsdt1/ProductSelector

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

2 yorumlar

  1. Bende sürücüler yüklü değilmiş,, 1 haftadır internetsiz kaldım cd den yükleme yapınca şak diye geldi internet saol ya canımsın

  2. Irmak Güneş

    Bende sürücü eksikmiş. dvd den yükleyince internete bağlanabildim. ama lol oynarken ekranda donma başladı. Formattan önce yoktu buneden olabilir. Artık online oyun oynayacak mıyım yok :S

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir