Home / Oyunlar / Fps Arttırma – Ping Düşürme

Fps Arttırma – Ping Düşürme

Daha önce birçok kez FPS ve Ping üzerine yazılar yazdık. Bu sefer başka birinin ağzından dinleyeceğiz: LegendDarkness

Merhaba arkadaşlar, biliyorum hepiniz de bizim ve benim gibi ping ve fps sorunları yaşıyorsunuz. Merak etmeyin bu sorunları bu konuda çözümlemeniz konusunda sizlere yardımcı olacağım. Öncelikle fps arttırmak için internetten saçma sapan programlar indirmenize gerek yok! Fps yani diğer adıyla “Frame per second” saniye başına kare sayısını gösterir.

Fps arttırmak için öncelikle ekran kartınızın sürücüsünü yüklemeli veya güncellemek durumundasınız. Ayrıca directx 9 ve directx 10 aynı zamanda sisteminiz destekliyorsa directx 11 yüklü olmak zorundadır. Eğer ekran kartınızın modelini bilmiyorsanız: “Denetim Masası > Donanım ve Ses > Aygıt Yöneticisi” yolunu izleyiniz. Bu yolu izledikten sonra ekran kartınızın modelini ve markasını göreceksiniz. Yani aşağıdaki gibi;

n5pGo1

NOT: Çoğu zaman dizüstü bilgisayarlarda 2 adet ekran kartı bulunur, biri onboard gpu dediğimiz yani ana karta has bir ekran kartı, diğeri ise bildiğimiz normal ekran kartı :). Bazen masaüstü bilgisayarlarda da onboard gpu bulunabilir bu doğal bir şeydir. Fakat öyle durumlar oluyor ki mesela diyelim ki ekran kartı olduğunu sanan biri olmadığını bilmiyor. Buna örnek verecek olursam çoğu notebook modellerinde ekran kartı bulunmaz. Fakat üzülmeyin aşağıya devam ?

Yazının devamı için bir sonraki sayfaya geçiniz

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir