Home / Android / Samsung Galaxy A9 Cep Telefonu Görüntülü Konusma Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy A9 Cep Telefonu Görüntülü Konusma Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarından ülkemizde oldukça popüler olan Samsung Galaxy A9 modelinde görüntülü konuşma nasıl yapılacağını ve görüntülü konuşma için internet ayarları konusunu cevaplıyoruz.

Samsung Galaxy A9 cep telefonu modelin görüntülü konuşma özelliği bulunmaktadır.Görüntülü konuşma yapmayı istediğiniz takdirde ilk önce internet paketiniz bulunmaktadır.Görüntülü konuşmak yapmak için mobil veri nin açık olması gerekmemektedir. Ardından cep telefonunuzda internet ayarlarını yapmalısınız.

Görüntülü Konuşma için İnternet Ayarları

Tabi ilk olarak yani görüntülü konuşma yapabilmek için cihazınızın internet ayarlarınızı yada yapılandırma ayarlarınızı yapmalısınız. Turkcell için kısa mesaj olarak “3G” yazın ve “2222”ye SMS gönderiniz. Vodafone için kısa mesaj olarak “3G” yazın ve “3636”ya SMS gönderiniz. Türk Telekom için kısa mesaj olarak “3G” yazın ve “3334”e SMS gönderiniz.Turkcell kullanıcısıysanız 4.5G yazıp 2222‘ye mesaj atmanız yeterlidir. Avea kullanıcısıysanız Türk Telekom ile sunulacak hizmete hazır olup olmadığınızı 4.5G HAZIR yazıp 5000‘ye yollayarak öğrenebilirsiniz.Vodafone kullanıcısıysanız 4.5G yazıp 7000‘e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim görüntülü konuşmanın nasıl yapılacağına. Galaxy A9 görüntülü konuşmak için rehberinizde arayacağını kişiye gelin ve isminin yazdığı kısmın hemen sol tarafında fotoğraf bölümü göreceksiniz. Ardından fotoğraf kısmına bastıktan sonra görüntülü arama sekmesini göreceksiniz.

Burada önemli olan konuda işte budur. Eğer Samsung A9 cep telefonundan Apple Iphone cep telefonunu arayacaksanız internet kullanan bir uygulama görüntülü olmadan konuşamazsınız.

Eğer görüntülü konuşmada sorun yaşıyor iseniz hemen aşağıdan yorum olarak bize sorun anında yardımcı olmaya çalışarak cevaplayalım.

Hakkında: Mehmet Demir

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir