Home / Android / Galaxy J7 Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Galaxy J7 Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Bildiğiniz gibi Samsung cihazlar ile görüntülü konuşma istediğiniz gibi yapabilirsiniz.Tabi son zamanlarda kafa karıştıran birkaç durum var.Bunlardan birisi farklı marka ve modele sahip kişilerin arama yaparak görüntülü konuşma yapmak istemesi diyebiliriz.Yani Samsung bir cihazın Apple bir cihazı arayarak görüntülü konuşma yapmak istemesi diyebiliriz.Bu işlem arama yöntemiyle yapılamaz.Bildiğiniz gibi Apple cihazlar sadece kendi aralarında görüntülü arama yapabiliyor.

Samsung Galaxy J7’de bu işlem için ise yani farklı cihazların görüntülü konuşma yapabilmesi için farklı yardımcı uygulamalar indirerek konuşma yapabilmesini sağlayabiliriz.

1- Samsung Telefondan Iphone Dışı Görüntülü Arama
Nasıl görüntülü konuşma yapabilirim?

 

Görüntülü konuşma yapabilmek için:

– Görüntülü konuşma yapmak istediğiniz numarayı tuşlayın.

– Telefonunuzda görüntülü konuşma yapmaya yarayan bir tuş varsa (genellikle arama yapmaya yarayan tuşun üstünde) ona basın.

– Telefonunuzda görüntülü konuşma yapmaya yarayan bir tuş yoksa, “Seçenekler”i ve ardından (farklı telefonlarda farklı olabilir) “Görüntülü Konuşma”yı tuşlayın.

– Karşıdaki kullanıcı çağrıyı kabul ederse görüntülü konuşma başlamış olur.

2. Samsung Telefondan Iphone yi Arama Nasıl Yapılır?

Bu işlem için ise ilk olarak Samsung yada farklı bir android cihaz kullanıyorsanız Google Play hesabı açarak uygulama indirmelisiniz. Skype, Line,Hangouts, ICQ, KakaoTalk, Tango, Viber, WeChat, ooVoo,Facebook Messenger vb birçok uygulama ile tüm cihazlar arasında internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Samsung Cep telefonları kendi arasında herhangi bir uygulamaya gerek olmadan görüntülü konuşabilir. 

Görüntülü Konuşma için İnternet Ayarları

Tabi ilk olarak yani görüntülü konuşma yapabilmek için cihazınızın internet ayarlarınızı yada yapılandırma ayarlarınızı yapmalısınız. Turkcell için kısa mesaj olarak “3G” yazın ve “2222”ye SMS gönderiniz. Vodafone için kısa mesaj olarak “3G” yazın ve “3636”ya SMS gönderiniz. Türk Telekom için kısa mesaj olarak “3G” yazın ve “3334”e SMS gönderiniz.Turkcell kullanıcısıysanız 4.5G yazıp 2222‘ye mesaj atmanız yeterlidir. Avea kullanıcısıysanız Türk Telekom ile sunulacak hizmete hazır olup olmadığınızı 4.5G HAZIR yazıp 5000‘ye yollayarak öğrenebilirsiniz.Vodafone kullanıcısıysanız 4.5G yazıp 7000‘e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

27 yorumlar

 1. Telefonum samsung j7 olmasina ragmen goruntulu konusma butonu yok ne yapabilirim

 2. son 6.0.1 güncellemesi ile j7 c7 gibi telefonlarda görüntülü konuşma kapandı arama ekranında görüntülü arama yerine mesajlar butonu çıktı. Ben çözüm olarak sam firmwareden bir önceki yazılımı indrirerek kurdum ve fabrika ayarlarına dönünce görüntülü konuşma geri geldi.

 3. Bende başka birini görüntülü ariyabiliyorum. Ama biri beni aradiginda mesgul caliyor. Biri yardimci olsun artik

 4. Birini görüntülü aradıgımda oluyor. Ama biri beni görüntülü aradıgında meşgul çalıyormuşum bi çözüm yok mu?

 5. Telefonum j7 2015 duos telefonda görüntülü arama yok mesaj bölümü gösteriyor arkadasimin kide duos onunkisinde var ndden olabilir veya ne yapmam lazim

 6. Telefonum samsung j7 duos, alalı 2 gün oldu görüntülü arama butonu yok. Özelliklerinde görüntülü arama var yazıyor ama neden yapamiyorum ? Çok canımı sıkıyor lütfen bir çözüm bulun acilen!

 7. Bende j7 çift hat ama orjinal kaçak var görüntülü arama butonu yok ne yapabilirim yardım lütfen

 8. Telefonum j7 DUOS normal hattan faturalıya geçtim görülü konusma yapamaz oldum neden acaba

 9. Yeni j7 pro aldim beni goruntulu arayabiliyorlar ben arayamiyorum sebebi nedir yardimci olabilirmisin iz

 10. Bende aynı sıkıntı var aceba ne yapmalıyım

 11. Arkadaşlar j7 core aldık ama sebeke üzerinden görüntülü arama yapamıyorum görüntülü arama butonu var basıyorum ekranda kendimi görüyorum ama karsı tarafda normal arama cıkıyor karsı tarafın tlfda samsung j7 prm karsı taraf aradıgında görüntülü görüşme yapabiliyoruz ben yapamıyorum sebebi hakkında bilgisi olan

 12. Ve tlf teknosadan alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir