Home / Android / Galaxy Note 5 Batarya Süresi Nasıl Uzatılır ?

Galaxy Note 5 Batarya Süresi Nasıl Uzatılır ?

Galaxy Note 5 şarj sorunu herhangi bir şekilde bulunmuyor bu konu da herhangi bir şekilde endişelenmenize gerek yok. Hatta ne yeni Note 5 eski versiyona göre daha iyi batarya özelliklerine sahip bile diyebiliriz. 3000 mAh batarya gücü sayesinde sizin Note 5 kullanımını bir hayli uzatır ve gününüzü kurtarabilir diyebiliriz. Buna rağmen niye daha iyi bir batarya süresi olmasın ki. Bu konumuzda Galaxy Note 5 kullanım süresini nasıl daha fazla arttırabilirsiniz bundan bahsedeceğiz. Şimdi bu ipuçlarına bir bakalım.

1-Hızlı Şarj Aleti Faydalı Bir Çözüm

galaxy-noteSon zamanlarda akıllı telefon teknolojisinde çıkan yeni cihazlardan bir tanesi ise akıllı şarj aletleri. Telefon firmaları nedendir bilinmez ancak aynı batarya ve aynı giriş olmasına rağmen hızlı şarj cihazı kullanımını ayrı bir şekilde sunuyorlar. Galaxy Note 5 içinde Samsung firmasının çıkarmış olduğu bir hızlı şarj cihazı var. Bu cihaz sayesinde 30 dakika kadar daha fazla şarj süresi imkanı sunuyor.Samsung kendi hızlı şarj aletini üretiyor ancak siz dilerseniz Qualcomm Hızlı Şarj cihazını yada diğer şarj cihazlarını kullanabilirsiniz. Tabi bu gidin sahte şarj aletleri alın anlamına gelmiyor, kaliteli hızlı şarj cihazlarını kullanarak şarj süresini uzatabilirsiniz.

2-Tasarruf Modunu Gerektiğinden Kullanın

galaxy-note-5-güç-tasarrufuSamsung’un son zamanlarda en çok bahsettiği özelliklerden bir tanesi güç tasarrufu modu diyebiliriz. Telefonu pazarlama ve reklam kısmında bu özelliğinden bir çok kez övgüyle bahsetti ve gerçekten de güzel iki seçenek sundu kullanıcılarına. Bunlardan bir tanesi Güç Tasarrufu Modu bir diğeri ise Ultra Güç Tasarruf Modu. Bunlarda nedir farkı nedir diyorsanız kısaca sizlere anlatalım.

Güç Tasarruf Modu

Güç Tasarruf modunu eğer aktif ederseniz kazancınız çok büyük bir kazanç olmaz ortalama yüzde 5-15 bir kazancınız olabilir. Eğer güç tasarruf modunu kullanırsanız ne olur nerelerde tasarruf yapılır derseniz hemen açıklayalım. Ekran parlaklığı düşer , arka tuş ışıkları kapanır , titresim bildirimi kapanır , ekran kapattığında gecikme azalır. Bu tasarruf modunu kendiniz açıp kapatabilirsiniz.

Ultra Güç Tasarruf Modu Ne Yapar ?

Ultra Güç Tasarruf Modundan bahsedecek olursak bu mod bir şahane diyebiliriz. Tabi şahane olduğu kısım bataryayı koruma adına şahane. Eğer bu modu aktif ederseniz ekran gri tonları ele çalışacak , yalnızca gerekli uygulamalar çalışacak , veri bildirimi kapanacak , ekstra bağlantılar yani wifi , bluetooth kapanacak. Bu mod ile birlikte neredeyse telefonunuz kapalı gibi olacak desek yalan olmaz.

3-Kullanmadığını Uygulamaları Silin Yada Kapatın

whatsapp-preinstalled-note-5 Samsung‘un kendisinin önceden yüklenmiş olan uygulamalarını sildikten sonra biz kendimiz de bir çok uygulama yüklüyoruz ve bu uygulamaların kimisini deneme amaçlı yüklüyoruz ve kullanmıyoruz. Bu tarz uygulamalara telefonda hiç bir şekilde ihtiyacımız yok ancak boş boş duruyor ve dursa da bir şey olmaz zannediyoruz. Ancak bazı uygulamalar kapalı olmuş olsa bile arka planda çalışabiliyor ve buda hem cihazın şarjının çabuk bitmesine hemde Note 5 ‘in yavaşlamasına sebep olacaktır.Eğer kullanmadığınız uygulamalar var ise ya silin yada uygulamayı kapatın. Eğer veri gerektiren bir uygulama ise kesinlikle ayarlar ve uygulamalar kısmından uygulamaya girdikten sonra hücresel verisini kapatmanız da fayda sağlayacaktır.

4-Wireless Şarj Pad Faydalı Olabilir

galaxy-note-5-lg-wireless-şarj cihazı Şarj süresini uzatmanın bir diğer yolu ise yeni yeni tercih edilmeye başlayan Wireless şarj cihazı diyebiliriz. Sizde Samgung Note 5 için bu tarz bir seçeneği kullanabilirsiniz. Bu tercihi bir kez denedikten sonra ve faydasını gördükten sonra bu şarj yöntemini çok seveceksiniz ve kullanmaya başlayacaksınız.Wireless Şarj yöntemi normal şarj kadar hızlı şarj etmiyor ve ancak telefonunuzu kullanırken yada bir köşede dururken wireless şarj cihazı ile şarj etmek çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

5-Ekran Parlaklığı Ayarlarını Düzenleyin

galaxy-note-5-ekran-parlaklığı Ekran parlaklığı en çok şarj harcayan sorunlardan bir tanesidir. Galaxy Note 5 büyük bir ekrana sahip ve büyük bir ekran demek daha fazla ışık demek , daha fazla ışık ise daha fazla şarj tüketimi anlamına geliyor. Eğer Note 5‘in ekran parlaklığını düşürürseniz şarj süreniz oldukça uzayacaktır. Zaten gereksiz ekran parlaklığı rahatsız edici oluyor ve kullanımda zorluk çıkartıyor. Gereksiz ekran parlaklığından kurtulabilir ve şarj sürenizi uzatabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir