Home / Diğer Konular / Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Her genç kızın hayali bir gelin olmaktadır. Gelin olma vakti geldiğinde ise; her gelinde büyük bir heyecan olur. Bu heyecanlardan bir tanesi de makyaj konusunda karar vermektir. Gelin makyajı çok önemli bir konudur, bunun temel sebebi de gelinin güzel görünmesi gerektiğidir. Gelinlik ile makyajın uyumlu olması gerekiyor. Gelinlik ile makyajın tonu yakalanması gerekir.

Gelin Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

  • Gelin Makyajından Önce Cilt Bakımı Yapılmalı

Gelin Makyajı Yapmak 4Gözeneklerin açılarak cildin hava alması için gelin makyajından önce cilt bakımının yapılması gerekir. Cilt yapımı yapılarak sivilceler kurtulur ve ciltte meydana gelen kızarıklıklar da yok olur. Böylece makyaj da pürüzsüzlük ilkesi sağlanma konusunda destek alınır.

  • Gelin Makyajı Dayanıklı Olmalıdır

Gelin Makyajı Yapmak 3Düğün gecesi çok stresli ve sıcak bir atmosfer olacağından dolayı gelin makyajının akmaması gerekmektedir. Eğer makyaj akarsa tüm düğün konsepti zarar görür. Gelin makyajının akmaması için makyajın profesyonel kişiler tarafından yapılması ve dayanıklı olması şarttır. Özellikle de selamlaşmalar sırasında makyaj sabit bir şekilde kalmalıdır.

  • Gelin Makyajından Önce Prova Yapılmalıdır

Gelin Makyajı Yapmak 2Gelinlik seçiminin ardından makyaj uzmanına gidilerek makyaj provası yapılması gerekir. Böylece daha uzun bir süreç içerisinde hem gelinliğe uygun bir makyaj yapılır, hem de gelin adayının fikri daha net bir şekilde alınır. Asıl gelin makyajı yapma zamanı geldiğinde ise; herhangi bir büyük sorun yaşanmaz.

  • Gelin Makyajı Malzemeleri Suya Dayanıklı Olmalıdır

Gelin Makyajı YapmakGelin makyajı yapılma konusunda önemli olan bir diğer husus da; makyaj yapılırken kullanılan malzemelerin suya dayanıklı olmasıdır. Özellikle açık havada yapılan düğün konseptlerinde yağmur sürprizi ile karşılaşıldığı zaman makyajın akmaması büyük önem taşır. Bir de yaz aylarında yapılan düğünler için terleme konusuna özen gösterilmelidir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir