Home / Android / General Mobile Discovery İnceleme

General Mobile Discovery İnceleme

General Mobile’ın uygun fiyat/performans oranıyla piyasaya sunduğu Android akıllı telefon Discovery’i inceliyoruz.

Uygun fiyatı ve rakiplerine kıyasla üstün teknik özellikleri ile dikkat çeken Discovery’nin ilk olarak teknik özelliklerini paylaşalım.

  • 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci
  • 1 GB RAM
  • 4.7″ IPS ekran (1280×720)
  • 4 GB dahili hafıza ve microSD kart desteği
  • 8 MP arka, 2 MP ön kamera
  • 1800 mAh batarya
  • Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi

Ekran

Discovery hem ekran büyüklüğü hem çözünürlük olarak hem de IPS panel kalitesiyle aynı fiyata sahip akıllı telefonlar arasında kendini öne çıkarmayı başarıyor. Şu an üst seviye telefonlarda tam HD yani (1920×1080) çözünürlük standartlaşmaya başlasa da telefonlar için 1280×720 çözünürlüğü oldukça yeterli. Büyüklük kullanıcı tercihine bağlı olsa da 4.7″ büyüklük olarak oldukça yeterli. IPS panel sayesinde de ekrana farklı yerlerden baktığımızda olan görüntü kaybı en aza indirilmiş.

General Mobile Discovery İnceleme

Performans

Bu fiyata alınabilecek telefonlar arasında belki de en yüksek performansı sunan telefon Discovery. Kendi rakiplerinin çoğunluğu çift çekirdekli 1 GHz işlemci sunarken, Discovery’de 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci kullanılmış ve çoğu uygulamayı sorunsuz olarak çalıştırıyor.

Depolama

Dahili hafıza olarak 4 GB’ı yeterli bulmasak microSD ile genişletilebilmesi artı bir özellik. 4 GB günümüz koşullarında oldukça yetersiz kalsa da fiyatına bakarak bu eksiyi gözardı edebiliriz.

General Mobile Discovery İnceleme

Kamera

Kamera çözünürlüğü olarak arka tarafta 8 MP, ön tarafta ise 2 MP tercih edilmiş. Her iki kamera da ortalama bir akıllı telefon performansı sunuyor. Bu telefondan çok üst seviye fotoğraf çekmesi de beklenemez zaten. Ancak günlük kullanımda oldukça yeterli olduğunu söylemek lazım.

Batarya

Batarya tarafında da telefonu eleştirmek zorundayız. 1800 mAh batarya bu telefona yetersiz gelecektir. Eğer telefonu aktif kullanan biriyseniz bir günü zor çıkaracaktır. Ancak bataryanın da çıkarılabilir olması nedeniyle yanınızda yedek bir batarya bulundurabiliyorsunuz. Böylelikle bu açığı da kapatmış olabiliyoruz.

General Mobile Discovery İnceleme

Sonuç

Bu fiyata alınabilecek en iyi akıllı telefonlardan biri Discovery; belki de en iyisi. General Mobile kullanıcıları memnun etmek açısından güncelleme desteğini de devam ettirirse başarılı bir satış oranı yakalayacaktır. Unutmadan söyleyelim telefonun fiyatı 599 TL. Kampanyalarla bu fiyatın altına satın almak da mümkün.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir