Home / Android / General Mobile Discovery USB Hata Ayıklama

General Mobile Discovery USB Hata Ayıklama

Android İşletim Sisteminde bir cihazı bilgisayara bağladığınızda Bilgisayarın Cihazı görmesi için, cihazın USB Hata Ayıklama modunun açılması gerekir. Aksi haldı PC sürücüleri okuyamayacak ve cihaz bilgilerine ulaşamayacaktır. General Mobile Discovery USB Hata Ayıklama Modunu açmak oldukça kolay ve bu işlem 2 değişik yolla yapılabilir. NOT: USB Hata Ayıklama modu açıkken dosyalarınıza erişmeniz için yardımcı program gerekir. Cihaz belleğine yada Hafıza Kartı belleğine ulaşmak istiyorsanız USB bağladığınızda Depolama Birimini Aktif etmeniz gerek.

Birinci YolCihazdan öncelikle Uygulamalar ardından Ayarlar  bölümüne giriş yapıyoruz.Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra Üst Seçeneklerden Diğer bölümüne giriş yaparak ekranın altındaki Geliştirici Seçenekleri bölümüne giriş yapıyoruz.Geliştirici seçenekleri içerisinde USB Hata Ayıklaması seçeneğini göreceksiniz. Yanındaki Tik işaretli olsun. Tavsiye olarak Sahte Konumlara İzin Ver seçeneğini de açın. Cihaz ekranına ulaşılamadığında Kurtarma işlemi yapılabilir.

-_- İkinci Yol -_-

Bilgisayara Bağlı USB kablosunu telefona bağladığınızda ekrana aşağıdaki seçenekler gelir. Bu seçenekler Cihazı Her bilgisayara bağladığınızda karşınıza çıkar. Gelen seçenekler içinde USB Hata Ayıklama yanındaki Açma/kapama butonuna dokunuyoruz ve ardından gelen uyarıya tamam diyoruz.Böylece USB hata ayıklamayı da açmış olduk.

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http:///profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir