Home / Android / General Mobile Talkback Nasıl Kapatılır

General Mobile Talkback Nasıl Kapatılır

Talkback NedirAndroid telefonlarda olan farklı bir özelliktir.Cihazda yapmak istediğiniz işlemleri sesli olarak yapmanızı sağlar ama bazı modellerde bu sinir bozucu br işlemdir ve kapatmak isteyebilirsiniz.Genel olarak görme engelleli arkadaşlarımız için yapılmış bir özelliktir.Ekrana dokunduğunuz zaman sesli olarak karşılık verir ve işlemleri bu şekilde yapabilirsiniz. Talkback açtıktan sonra kapatamayabilirsiniz nedeni ise ekran kullanımız biraz farklı duruma gelecektir.Peki Talkback nasıl kapatılır yani bu özelliği nasıl kapatabiliriz.-İlk olarak bu özelliği kapatmak için ayarlar bölümüne giriş yapınız.Daha sonra tek dokunma yerine ayarlar bölümüne çift dokunma işlemi ile açınız.-Daha sonra ise Uygulamalar>Ayarlar>Erişilebilirlik Kısmından TalkBack yolunuz izleyiniz.-Son olarak ise Talkback özelliğini pasif hale getirerek kapatma işlemini yapabilirsiniz.Not : Hata ile açılabilecek bir durumdur ve en önemli durum ise Talkback özelliği aktif iken ekranı aşağı yukarı kaydırmak için çift parmağınız ile dokunarak kaydırma işlemi yapabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

One comment

  1. Selam general mobile 4g satın almak istiyorum ama bu android cep telefonu hakkında şüphelerim var. Almalı mıyım emin değilim ana konu olarak tavsiyeye ihtiyacım var. General Mobile Talkback Nasıl Kapatılır konusu yeterli değil. Detaylı bir cep telefonu tanıtım yazısı istiyorum. Sitenini düzenli ziyaretçisiyim. Lütfen bana akıl verin çok kararsız ve zayıfım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir