Home / Diğer Konular / Gliserinli Yüz Maskesi

Gliserinli Yüz Maskesi


Gliserinli Yüz Maskeleri

Gliserinli yüz maskeleri, cildin ihtiyacı olan nemi karşılayarak daha genç ve sağlıklı bir görünüm ortaya koyar. Doğal malzemelerle hazırlanan gliserinli yüz maskesi, cildin günden güne güzelleşmesini sağlar. Gliserin kullanarak hazırlayabileceğiniz bitkisel cilt bakım maskesi tariflerinden dilediğinizi seçip kullanabilirsiniz. Evde kolayca hazırlanan maskeleri kullanmak da oldukça basit. 

Gliserinli Yüz Maskeleri

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

 • 3 yemek kaşığı muz
 • 1 yemek kaşığı gliserin

Muzları püre kıvamına gelene kadar ezip gliserini ilave edin ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüz bölgesine yedirip yarım saat yüzünüzde bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp maskeden arındırabilirsiniz. Cildinizi nemlendirecek ve yenileyecektir. Haftada 1 kere düzenli olarak kullandığınızda fayda sağlayacaktır. Hassas cilt yapısına sahip olanlar maskeyi 15 günde 1 kullanmalıdır. 

Yüz İçin Gliserinli Bal Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı gliserin

Malzemeleri eşit miktarda bir araya getirip tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüz ve boyun bölgesine sürüp 15 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayıp temizleyin. Maske, yüzünüzde derinlemesine bir temizlik sağlayacak ve cildinizi canlandıracaktır. Yüz temizliği için ihtiyaç duyduğunuz her zaman kullanabilirsiniz. 

Yüze Bakım Yapan Gliserinli Yulaf Maskesi

 • 3 yemek kaşığı yulaf
 • 2 yemek kaşığı gliserin

Robotta yulafı ezdikten sonra gliserin ilave edip yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi yıkayıp temizleyin. Yüz bakımı sağlayacak olan maske aynı zamanda peeling etkisi ile cildinizi derinlemesine temizleyecektir. Haftada 1 kere kullanıp cilt bakımı yapabilirsiniz.  

Yüz İçin Gliserinli Kil Maskesi

 • 1 yemek kaşığı kil
 • 2 yemek kaşığı gliserin

Malzemeleri karıştırıp hazır hale getirmiş olduğunuz maskeyi yüz ve boyun bölgesine sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp maskeyi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlayabileceğiniz bu maske tarifi yüzünüzü yumuşatacak ve ipeksi bir görünüm kazandıracaktır. 

Gliserinli Limon Maskesi

 • 1 adet yumurta akı
 • 3 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı gliserin

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve çatal yardımıyla karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika kadar bekletin ve ardından ılık su yardımıyla cildinizi yıkayıp temizleyin. Cilidinizi sıkılaştıracak olan maske aynı zamanda canlandırıcı bir etki sağlayacaktır.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir