Home / Android / Gmail Hesabımı Unuttum Nasıl Alabilirim?

Gmail Hesabımı Unuttum Nasıl Alabilirim?

Gmail hesabımı unuttum ne yapmalıyımAndroid cihaz kullanıcılarını sıkça sordukları soruların başında Gmail hesabımı unuttum ne yapmalıyım sorusu gelmektedir. Çünkü Google Play kullanmak için bir gmail hesabı olması gerekiyor ve bu hesap üzerinden Android markete girilerek uygulama, program vs. indirilip kurulabiliyor. Bu hesap aynı zamanda telefonun ekran kilidini unutan kullanıcılardan kilidi çözebilmeleri için isteniyor. Eğer Gmail hesabımı unuttum deniliyorsa hem telefonun ekran kilidini unutulduğunda kilit kırılamaz hem de Android Market kullanılamaz. Yazımızın devamında Gmail hesabımı unuttum nasıl alabilirim sorusuna cevap bulabileceksiniz.

Gmail hesabımı unuttum ne yapmalıyım diye merak edenlere ilk olarak sakin olmalarını öneriyoruz. Telaş yapmadan işler çok daha hızlı ve kolay ilerleyecektir çünkü. Sakinlik sağlandıktan sonra Google’ın gmail hesabını sıfırlama adresine gidin. Buradan karşınıza şifremi bilmiyorum, kullanıcı adımı bilmiyorum ve oturum açarken başka sorunlar yaşıyorum seçenekleri gelecek. Siz şifremi bilmiyorum’a tıklayıp devam edin. Açılan ekrana e-posta adresinizi yazın. Size hatırladığınız en son paroalyı soran bir ekran gelecek. Buradan hatırladığınız herhangi bir parolayı girebilirseniz. Eğer hatırlamıyorsanız Bilmiyorum’a tıklayarak devam edin. Açılan sayfada ilk iki seçenek size hitap etmiyorsa 3. Seçenek olan 2 adımlı doğrulamayı etkinleştiremedim’i tıklayın. Bu ekrandan sonra karşınıza bir form gelecektir. Formda ilgili alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup Devam butonuna basın. Ortalama 3-5 gün içerisinde Google ekibi size ulaşarak şifrenizi yeniden almanıza yardımcı olacaktır.

Tüm bunlara rağmen şifrenizi alamadıysanız telefonunuza format atın ve yeni bir gmail hesabı alarak onu kullanmaya başlayın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir