Home / Android / Google Alphabet Nedir ? Niçin Yapıldı ?

Google Alphabet Nedir ? Niçin Yapıldı ?

google alphabet nedirGoogle Alphabet ne işe yarar diyen kullanıcılar, Google’ın bugünlerde dile getirdiği Google Alphabet hakkında bilgi aramaya başladılar. Google bünyesinde bulundurduğu bir çok hizmet ile internette oldukça vakit geçirilen bir kuruluş. Google, bu kadar çok hizmetin bir arada bulunması gerektiğini düşünmüş ve tüm hizmetlerini Google Alphabet ismi ile bir arada yapılandırmış. Google adını Google Alphabet olarak değiştirecek ancak bu tamamen Google’ın bittiği anlamına gelmiyor. Sadece bünyesinde ki hizmetleri bir çatı altında toplayacak.

Google Alphabet ismi nereden geliyor ?

Google, ismi ile alfabeyi işaret ediyor bize. 26 harf ile 26 farklı birimin bir araya geleceğini sizde tahmin edebilirsiniz. Google’ın CEO’su Larry Page, bu çatı birim için birde web sitesi kurmuş. Buradan görebilirsiniz. Google Blog’undan da buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Google Alphabet ile bakalım bizleri ne gibi yenilikler bekliyor olacak.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir