Home / Donanım / Google Chrome Reklam Virüsü Temizleme

Google Chrome Reklam Virüsü Temizleme

Google Chrome en can sıkıcı sorunu nedir deseniz cevabım kesinlikle Eklentilerle yerleşen reklam virüsleri olur. Genellikle internet keyfinizin içine eden sorunların başında gelmektedir. Chrome tarayıcısına eklentilerle yada bilgisayarınıza yüklediğiniz oyun veya programlarla bulaşan bu virüsler sizlere legal olmayan fazlaca reklam göstererek kendilerine kazanç sağlamaktadır. Bu reklamların içeriği ise genellikle yetişkin içerikgrafik, müstehcen yada bilgisayarınızı hızlandırmak için bu programı indirin tarzında olmakta. Ben bu konunun kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun olduğunu düşünüyorum. Peki neden?

Google Chrome Tarayıcı Virüsü ile bulaşan reklamlardan bir örnek.

Tarayıcı virüsleri içerdikleri yetişkin içerikgrafik virüsler nedeniyle çocuklarının internet üzerinde güvenli bir şekilde gezinmesini isteyen anne-babalar için en büyük risklerin başında geliyor. Farkında olmadığınız bir Chrome tarayıcı reklam virüsü çocuğunuzun hiç istemediği sitelere girmesine ve buralarda etkileşimde bulunmasına sebep olabilmektedir.

Google Chrome Tarayıcı Reklam Virüsleri Nasıl Temizlenir?

Normal şartlarda sisteminize sadece eklenti olarak bulaşan bir reklam virüsünü Chrome üzerinden Ayarlar sekmesinden Eklentiler bölümüne gelerek kaldırabilirsiniz. Ancak bunu yapmanıza rağmen reklamlardan kurtulamıyorsanız sorununuz biraz daha büyüktür.

Altta bulunan video’dan ayrıntılı anlatımı takip edebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir