Home / Diğer Konular / Google chrome site bildirimleri nasıl kapatılır

Google chrome site bildirimleri nasıl kapatılır

Google Chrome‘da belirlediğiniz sitelerden, uygulamalardan veya eklentilerden bildirim alabilirsiniz. Peki bu bildirimler nasıl açılır ve kapatılır ? Bildirimleri sadece belirlediğiniz sitelerden alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Sitelere giriş yaptığınız zaman, birçok sitede bildirim göndermek için izin ister. Eğer bu ekranda yanlışlıkla izin ver seçeneğine tıklarsanız, bu siteden sürekli bildirimler alabilirsiniz. Chrome bildirim ayarlarını kullanarak tüm ayarlarınıza erişebilirsiniz. Google Chrome‘u gizli modda kullanıyorsanız bildirim almazsınız.Genellikle bir web sitesi, uygulama veya uzantı size bildirim göndermek istediğinde Chrome varsayılan olarak sizi uyarır. Bu ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bildirim ayarlarını yapılandırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Google Chrome bildirimleri nasıl ayarlanır ?

Bildirimler ekranına giriş yapmak için Ayarlar / içerik ayarları / bildirimler seçeneklerini takip edin veya adres çubuğuna chrome://settings/content/notifications yazarak bildirim ekranına giriş yapın.

  • Engelle: Bu ekranda bildirim göndermesini engellediğiniz siteleri görüntüleyebilirsiniz. Bu listede görünen siteler bildirim gönderemez.
  • izin ver: Bu ekranda bildirim göndermesine izin verdiğiniz siteleri görebilirsiniz. Listede bulunan siteler size bildirim gönderebilir.

Izin ver ekranında size bildirim gönderme izni olan bir website varsa, sağda bulunan ayarlar simgesine tıklayarak açılan menüden Kaldır seçeneğine tıklayın. Listeden kaldırdığınız site artık size bildirim gönderemeyecektir.Dilerseniz, bu ekranda bulunan tüm siteleri kaldırarak, sitelere giriş yaparken tekrar bildirim ekranının gelmesini sağlayabilirsiniz. Google chrome bildirim ayarlarınızı bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir