Home / İnternet / Google Chrome’da Uzantı/Eklenti Kaldırma

Google Chrome’da Uzantı/Eklenti Kaldırma

Google Chrome oldukça sık kullanılan pek çok eklentisi bulunan bir internet tarayıcısı olmasından ötürü gelen bize gelen en sık mesajlardan biriside Google Chrome içerisinde eklenti kaldırma konusudur. Bu yazıda sizlere Google Chrome’da Eklenti Nasıl Kaldırılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Aslında Google Chrome üzerinden eklentileri kaldırmak oldukça kolaydır. Çoğu zaman renklerin benzemesi yüzünden kullanıcıların dikkati dağılmakta ve bu yüzden yapamamaktalar. Bir-iki tıklama ile yüklediğiniz eklentileri kaldırabilir ve farklı eklentiler yükleyebilirsiniz. Özellike bazı eklentilere bu konuda çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu eklentiler harici olarak yani mağaza üzerinden indirmediyseniz kötü amaçlı olabilir ve kişisel bilgilerinizi çalınabilir. Bu yüzden yapımcısına güvenmediğiniz eklentileri kurmayınız.

Google Chrome’da Eklenti Kaldırma

Uzantı Kaldırmak için;

Hali hazırda zaten yüklü uzantıyı Google Chrome üzerinden kaldırmak için aşağıdaki şu adımları izleyiniz.

  • Chrome’u açın.
  • Diğer’i Diğer tıklayın.
  • Diğer araçlar ardından Uzantılar’ı seçin.
  • Kaldırmak istediğiniz uzantının yanındaki Kaldır Kaldır simgesini tıklayın.
  • Kaldır’ı tıklayın.
  • Bir uzantının Chrome araç çubuğunda simgesi varsa bu simgeyi sağ tıklayıp Chrome’dan kaldır’ı seçebilirsiniz.

Google Chrome Eklenti Kaldırma

Sağ bölümde bulunan kırmızı ile işaretlenmiş bölümde çöp kutusu işareti ile yüklediğiniz eklenti ve uzantıları silebilirsiniz. Eklentileri sildikten sonra ise Google Chrome tarayıcınızı kapatınız ve yeniden başlatınız.

Google Chrome Nedir?

Android işletim sisteminde olduğu gibi açık kaynak kodlu olan Google tarafından üretilen Google Chrome tarayıcısıda eklentiler kullanılır. Özellikle son zamanlarda internet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Google Chrome tarayıcısı kullanmaktadır. Google arama motoru üzerinden stabil olarak kullanılabilen Google Chrome diğer tarayıcılara göre biraz daha avantajlı ve hızlı diyebiliriz. Google Chrome üzerinde Google Play store tarzı bir uygulama yada mağaza sistemi bulunmaktadır. Bu mağaza üzerinde kullanabileceğiniz birçok uygulama,oyun yada tema bulunmaktadır. Bu temaları ise Google Chrome üzerinden bir tık ile indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link (URL) Oluşturma Servisleri

Kısa link oluşturma servisleri, URL kısaltma işlemi nasıl yapılır? URL daha çok Link olarak adlandırdığımız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir