Home / Android / Google Fotoğraflar’da artık kişiler adlandırılabiliyor, Chromecast’e yayın yapılabiliyor

Google Fotoğraflar’da artık kişiler adlandırılabiliyor, Chromecast’e yayın yapılabiliyor

Google Fotoğraflar’ın ilk versiyonunun en çok öne çıkan özelliklerinden biri arama ve kişi/nesne gruplandırmasıydı. Kişiler yüz tanımaya göre gruplandırılabiliyor ancak Google+ Fotoğraflar’daki gibi etiketlenemiyor veya adlandırılamıyordu.

Google Fotoğraflar - Kişi adlandırmaGoogle Fotoğraflar – Kişi adlandırma

Google Fotoğraflar’ın 1.6’ıncı versiyonu ile artık kişiler adlandırılabiliyor. Kişi adlandırmaları kullanıcının Google hesabı ile ilişkilendiriliyor, yani Google+ Fotoğraflar veya Facebook’taki gibi tüm ağa yayılmış bir yüz tanıma ve eşleştirme algoritması kullanılmıyor.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İsimlendirmeler yapıldıktan sonra Google Fotoğraflar’ın gelişmiş arama seçeneğinde isimler kullanılabiliyor. Ayrıca Google Fotoğraflar’ın aynı kişiyi iki farklı kişi olarak tanıdığı durumlarda, farklı sonuçları aynı isimlerle adlandırıp, birleştirme yapmak mümkün hale geliyor.

Google Fotoğraflar’ın yüz tanıma özelliği sadece ABD’de kullanılabiliyor ancak kullanıcılar uygulamanın verilerini temizleyip, VPN aracılığıyla ABD’ye bağlanıp, uygulamayı yeniden çalıştırdıktan sonra “Benzer yüzleri gruplandır” seçeneğini uygulamanın ayarlarında görebiliyor ve daha sonra ABD dışındaki ülkelerde de bu özelliği kullanmaya devam edebiliyorlar.

Google Fotoğraflar’ın 1.6 sürümündeki bir başka büyük yeniliği ise Chromecast desteği. Artık fotoğraflar ve videolar tek bir dokunuşla Chromecast veya Android TV cihazlarına yayınlanabiliyor.

Google Fotoğraflar güncellemesinin bir başka küçük değişikliği de WhatsApp kullanıcılarını ilgilendiriyor(oldukça küçük bir kitle). Google Fotoğraflar’dan yapılan GIF paylaşımları artık GIF oynatımını desteklemeyen WhatsApp’ın içinde video olarak işleniyor.

Google Fotoğraflar güncellemesi Play Store üzerinden aşamalı olarak dağıtılıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir