Home / Diğer Konular / Google Geçmişi Nasıl Silinir

Google Geçmişi Nasıl Silinir

Bugün, Google geçmişi nasıl silinir konusunu detaylı olarak ele alacağız. Chrome veya diğer tarayıcılar ile yaptığınız Google ziyaretleri geçmişi ve arama geçişinizi silmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Chrome’da son 90 gün içinde ziyaret ettiğiniz tüm siteleri görebilirsiniz. Ayrıca Google aramalarında otomatik tamamlama özelliği ile, bir önceki aramalarınızda görüntülenmektedir. Tüm bu bilgileri veya belirlediğiniz belirli bilgileri silebilirsiniz. Özellikle amatör internet kullanıcıları için aşağıdaki resimli anlatım faydalı olacaktır.

Otomatik tamamlama geçmişi nasıl silinir ?

Otomatik tamamlama, Tahminler, arama terimlerinin popülerliği ve yeniliği gibi faktörlere göre belirlenir. Bir tahmini seçtiğinizde, seçtiğiniz terimi kullanarak arama yapabilirsiniz. Bir metini daha önce aradıysanız, benzer arama yaptığınızda otomatik olarak eski aramanız görüntülenir.Otomatik tamamlamada görünmesini istemediğiniz aramanın hemen sağında bulunan Kaldır seçeneğine tıklayarak sonucu silebilirsiniz.

Google geçmişi nasıl silinir ?

Tarayıcınız, Google hesabınızla senkronize bir şekilde çalışıyorsa Bilgisayar, Telefon, Tablet gibi tüm aygıtlardaki internet kullanımınız Google Etkinliğim ekranında listelenir. Etkinliğim alanından sildiğiniz bilgiler otomatik olarak tüm cihazlarınızdan silinir.Google Etkinliğim sayfasına giriş yapın.Solda bulunan menüden Etkinlik silme ölçütüne tıklayın. Açılan ekranda belirli bir tarih aralığı veya tüm zamanlar seçeneğini işaretleyerek , tüm internet kullanım etkinliklerinizi silebilirsiniz.Sadece telefonunuzda bulunan verileri silmek istiyorsanız Google Chrome tarayıcınızda Ayarlar / Gizlilik / Tarama verilerini temizle seçeneğine dokunun. Alternatif olarak Sağ üstte Geçmiş’e dokunun. Tarama verilerini temizle’ye dokunun.Zaman aralığını belirledikten sonra tüm internet geçişinizi silmiş olacaksınız. ( bk. Google Chrome Geçmişi Görüntüleme Resimli Anlatım )Bilgisayarınızda Google geçmişinizin tamamını silmek için CTRL + Shift + Delete tuş kombinasyonunu tuşlayın.Açılan ekranda En baştan seçeneğini işaretleyerek Tarama verileri temizle seçeneğine tıklayın. Bu işlem ile tüm internet geçmişinizi silmiş olacaksınız.

Belirlediğim alanları – siteleri nasıl silebilirim ?

Google Chrome tarayıcılarda geçmiş seçeneğine giriş yaparak internet kullanım geçmişinizi görebilir, arama yaparak belirli siteleri silebilirsiniz. işlem için tarayıcınıza; chrome://history/ yazarak enter’a basın.Geçmiş menüsünde internet geçmişinizi detaylı olarak görebilirsiniz fakat yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu alanda sadece son 90 günlük bilgiler listelenir.Listelenen sitelerin hemen sağında bulunan Geçmişten kaldır seçeneğine dokunarak belirli siteleri silebilirsiniz.Google hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir