Home / Android / Google Haritalarını İnternetsiz (Offline) Kullanmak

Google Haritalarını İnternetsiz (Offline) Kullanmak

google-maps-offlineAndroid Google Haritalar / Google Maps uygulamasında seçtiğiniz bir şehri veya bölgeyi telefonunuza kaydedebilir ve sonrasında internetiniz olmasa bile o bölgenin haritasına telefonunuzdan bakabilirsiniz.

Örneğin interneti kullanamayacağınız bir bölgeye/şehre veya yurtdışına gidiyorsunuz. Yurtdışında internetiniz olmadığından o şehrin haritasını kullanamayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tek yapmanız gereken yolculuğunuzdan önce veya internet bulduğunuzda telefonunzudan Google Haritalar uygulamasını açmak ve istediğiniz yeri haritada bularak çevrimdışı/offline kullanmak için o haritayı kaydetmek.

Android telefonunuzda Google Haritaları çevrimdışı/offline olarak kaydetmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Haritayı kaydetme:

1) İnternet’e bağlı olduğunuzdan ve Google hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.2) Google Haritalar uygulamasını maps açın.3) Bir yer arayın (ör. Antalya).4) Alt kısımda, aradığınız yerin adının bulunduğu çubuğu tıklayın.5) Sağ üst kısımdaki menüye three vertical dots dokunun.6) Haritayı kaydetmek için, Çevrimdışı haritayı kaydet’i tıklayın. Ardından ekrandaki yönergeleri uygulayın.7) Çevrimdışı haritanızı görüntülemek için, aşağıdaki kaydedilen haritalarınızı görüntüleme yönergelerine bakın.

Not: Çevrimdışı haritalar en fazla 50 km x 50 km boyutunda olabilir. Bundan daha büyük bir alan kaydetmeye çalışırsanız, haritayı yakınlaştırarak daha küçük bir alan belirlemeniz istenir.

google-maps-offline-nasilKaydettiğiniz haritayı internetsiz açma:

1) Google Haritalar uygulamasını maps açın.2) Menüye , ardından da Yerleriniz’e dokunun.3) Sayfayı aşağı kaydırarak “Çevrimdışı haritalar”a gidin ve Tümünü görüntüle ve yönet’e dokunun.

Kaydedilmiş bir haritayı silmek:

1) Google Haritalar uygulamasını maps açın.2) Menüye , ardından da Yerleriniz’e dokunun.3) Sayfayı aşağı kaydırarak “Çevrimdışı haritalar”a gidin ve Tümünü görüntüle ve yönet’e dokunun.4) Kaydedilen haritanın sağ tarafındaki menü simgesine three vertical dots dokunun.5) Sil’e dokunun.

Google Haritalar uygulamasını çevrimdışı/internetsiz kullanmak için yapmanız gerekenler bu şekilde. Unutmayın ki kaydettiğiniz her harita telefonunuzda yer kapladığından sadece ihtiyacınız olan bölgeleri telefonunuza kaydedin ve kullanmadıklarınızı silin.

Google Haritalar (Google Maps) uygulamasını çevrimdışı/internetsiz kullanma konusunda soru ve yorumlarınızı aşağıda paylaşabilirsiniz.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir