Home / Yazılım / Google Page Speed Online ile Web Sitesi Hız Testi Uygulaması

Google Page Speed Online ile Web Sitesi Hız Testi Uygulaması

Google’un güzel bir servisini fark ettim az önce. Bu uygulamadan haberim yoktu ve denk gelince çok sevindim. Öncelikle hemen kendi web sitemi test ettim ve ardından bilmeyenler için haber verme ihtiyacı duydum.

Google Page Speed Online ile Web Sitesi Hız Testi

Google Page Speed Online, web sitenizin yüklenme hızını değerlendiren ve uyarı ile önerilerde bulunan bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte web sitenizin açılış hızını daha da arttırabilirsiniz.Uygulamaya http://pagespeed.googlelabs.com/ adresinden ulaşabiliyorsunuz. Buradaki adres kutusuna web sitenizin adresini giriyorsunuz. Ardından “Analyze” düğmesine bastığınızda, inceleme işlemi başlıyor.Google Page Speed OnlineKısa bir süre sonra yukarıdaki gibi bir ekran sonucu ve önerileri size bildiriyor.Google Page Speed OnlineGördüğünüz üzere ilk değerlendirmede teknocozumler.com’in hız puanı, 100 üzerinden 85. Google, web sitesinin hızını arttırmak için birkaç öneride bulunmuş. Bunları da uygulayıp, tekrar hız testine sokacağım siteyi ve size sonucu bildireceğim ?

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux Bilgisayardan Modem IP Öğrenme

Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan modemimizin ip adresini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için Linux komut …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir