Home / Diğer Konular / Google Play Bildirimleri Açma ve Kapatma

Google Play Bildirimleri Açma ve Kapatma

Google Play bildirimlerini açmak veya bildirimleri kapatmak için aşağıdaki ayarları düzenleyebilirsiniz. Google play’de, herhangi bir uygulama güncellemesi geldiği zaman veya güncelleme yapıldıktan sonra otomatik olarak ekranın en üstünde bildirimler görünmektedir. Ayarlar ekranını kullanarak bu bildirimlerin gelmesini engelleyebilirsiniz. Tüm android telefonlarda Google play ayarlarını kullanarak bildirim ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Google Play bildirimleri ayarlama

Telefonumuzda bulunan “Google Play” uygulamasına giriş yapıyoruz.Uygulamanın hemen solunda bulunan seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğine giriş yapıyoruz. Ayarlardan “Bildirimler” seçeneğine dokunun.Bildirimleri kapatmak için aşağıdaki iki seçeneğin işaretini kaldırmanız gerekmektedir. Seçenekleri kaldırdıktan sonra artık Google playden hiçbir güncelleme bildirimi almayacaksınız.

  • Güncellemeler: Uygulamalarınız için güncellemeler olduğunda bildirim alın.
  • Otomatik güncellemeler: Play, uygulamanızı otomatik olarak güncellediğinde bildirim alın.

Bildirimleri kapattığınız için, uygulamalarda bulunan güncellememeleri manuel olarak takip etmeniz gerekmektedir. Bazı uygulamalar gerekli versiyonun altında olduğu zaman çalışmamaktadır. Google play’e giriş yaparak uygulama güncellemeleri alanından güncellemeleri takip edebilirsiniz. Konu hakkında diğer soru ve sorunlar için sitemizde arama yaparak dilediğiniz eğitim makalelerine ulaşabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir