Home / Android / Google Play Store Açılmıyor Sorunu ( ÇÖZÜM )

Google Play Store Açılmıyor Sorunu ( ÇÖZÜM )

Google Play Store Çalışmıyor diyen Market kullanıcıları için bu sayfayı hazırlama gereği duyduk. Her Android kullanıcısının oyun ve uygulama indirmek için vazgeçilmezi olan Play Store’da bazen hatalar yapabilmekte. Play Store Çalışmıyor ve Play Store Bağlantı Yok hataları gelebilir.Bu hatalardan en büyüğü ise Samsung, Asus, Casper, LG, HTC, Motorola, Sony, Vestel gibi cihazlarda Play Store uygulamasının açılmamasıdır. Bu soruna çözüm olacak yöntemleri aşağıda sizlere sunacağız.

Play Store Neden Açılmıyor ?

1) Ön Belleği boşaltın ve verileri silinGoogle PLay Store uygulamasının ön bellek kısmından verileri sil yaparsanız ilk adım olarak işe yarayacaktır. Cep telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar > Yüklenenler kısmından Google Play Store’u bulun ve üzerine dokunun. Açılan pencereden ilk olarak Ön belleği temizle butonuna dokunun ardından Verileri Sil / Temizle butonuna basınız.play-store-acilmiyor-sorunu2) Güncellemeleri KaldırınOtomatik Güncelleme uygulamaların stabil çalışması için oldukça önemli. Uygulama yapımcıları uygulamada oluşan sorunları güncelleme ile çözebilir ve bunu kullanıcılarına sunabilir ancak bir çok uygulamanız var ve otomatik güncellemenizde açık ise bu Play Store’da performans düşüklüğüne yol açabilir. Bunun için Play Store üzerinden otomatik güncellemeleri devre dışı bırakın. Play Store açıkken sol üstte arama kısmının solunda yer alan 3 çizgili olan butona dokunun ve oradan Ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar kısmında yer alan “Uygulamaları otomatik güncelle ” seçeneğini ” Uygulamaları otomatik güncelleme ” olarak değiştirin.play-store-neden-acilmiyor3) Google Play HizmetleriGoogle Play Store uygulamasına ilk adımda verileri sil işlemini yapmıştık. İşe yaramadı ise ona bağlı çalışan Google Play hizmetlerine de aynı işlemi yapınız. Ayarlar > Uygulamalar > YÜklenenler kısmında Google Play Hizmetlerine dokunun ve Verileri Sil butonuna basınız.4) Google Hesap ayarlarıEğer yukarıda ki 3 adımdan biri işe yaramadı ise 4. adımı deneyiniz. Ayarlar > Hesaplar > Google kısmından bu işlemi yapabilirsiniz. Bu sayfamızda bu işlemi anlatmıştık ayrıntılara bakabilirsiniz.5) Son çareEğer yukarıda ki 4 adımda işe yaramadı ise Ayarlar > Sıfırla bölümünden yedeklerinizi alıp fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecektir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir