Home / Android / Google Play Store Apk indir, Play Store Apk Nasıl Yüklenir

Google Play Store Apk indir, Play Store Apk Nasıl Yüklenir


Google Play Store Apk Nedir ? 

Andorid kullanıcıları, telefonlarına uygulama ve oyun yüklemek için Google Play Store marketi telefonlarına yüklemeleri gerekiyor. Telefonunuzu yeni aldığınızda genellikle Google Play Market yüklü geliyor ancak yeni bir rom yüklediğinizde yada yanlış işlemlerden dolayı Android İşletim Sistemi zarar gördüğünde Google Play Store’u yeniden yüklemek gerekebiliyor. Bu durumda Google Play Store Apk indir me işlemi yaparak telefonunuzu terkrar marketine kavuşturabilirsiniz.

Google Play Store Apk indir

Play Store Apk Nasil YuklenirGoogle Play Store Uygulaması Ekran GörüntüsüWindows işletim sistemlerinde .exe ne ise Android işlemlerinde de APK odur. Yani program kurulumları için oluşturulmuş paketlerdir. Google Play Store uygulama sürümü sık sık güncellenmek tedir. Bu nedenle Google Play Store için en güncel apk bulabileceğiniz siteyi vereceğim.Google Play Store Apk indir mek için bu linkteki siteyi ziyaret ederek en güncel sürümü bilgisayarınıza yada telefonunuza indirebilir siniz.Siteyi açtığınızda şu an için en güncel sürümün Google Play Store 6.4.13 sürümü olduğu görülüyor. Google Play Store’u indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Google Play Store Apk Nasıl Yüklenir ? 

apkmirror-comYukarıda verilen apkmirror sitesi bağlantısından en güncel sürümü seçin.Yukarıda en güncel sürümün 6.4.13 olduğu görülüyor. Apk dosyasını telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan indirebilirsiniz.

Telefon üzerinden: Google Play Store Apk Nasıl Yüklenir ? 

  • Telefonunuz da Ayarlar > Güvenlik kısmına geldikten sonra, Bilinmeyen Kaynaklar (Play store dışındaki kaynaklardan uygulama kurulmasına izin ver) özelliğini aktif edin.
  • Telefonunuzun internet tarayıcısını kullanarak ApkMirror sitesini açın.
  • Yukarıdaki resimde olduğu gibi en güncel sürümü indirin. Telefonunuzun bildirimler ekranında indirmenin bittiğini görünce APK dosyasına tıklayarak kurulumu gerçekleştirin.

Bilgisayar üzerinden: Google Play Store Apk indir

Telefonunuz da internet erişiminiz yok ise APK dosyasını önce bilgisayarınıza indirip sonrasında telefonunuza atarak Google Play Store Apk yükleme işlemini yapabilirsiniz.Andoid Bilinmeyen Kaynaklar Google Play Store Apk Nasıl Yüklenir ? – > Bilinmeyen Kaynakları Etkinleştirin

  • Telefonunuzun Ayarlar > Güvenlik kısmından Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktifleştirin.
  • Bilgisayarınız internet tarayıcısı üzerinden  ApkMirror sitesini açın ve güncel sürümü indirim.
  • Telefonunuzu bilgisayarınıza USB port üzerinden bağlayın ve APK dosyasını Android telefonunuza kopyalayın.
  • APK dosyasına tıklayın, uygulama izinlerini kabul edin ve kurulumu tamamlayın.

Not: Google Play Store Apk indir me işleminden önce telefonunuzun Android sürümünü kontrol etmeniz gerekiyor. Yukarıdaki belirttiğim Play Strore 6.4.13 sürümü yalnızca Android 4.0 ve üzeri sürümleri destekliyor.Telefonunuzun Android sürümü 4.0 dan daha düşük ise, Google Play Store uygulamasının daha eski sürümlerine göz atmanızı yada telefonunuzun sürümünü güncellemenizi öneririm.Galaxy Note 4 sahibiyseniz telefonunuza Note 4 için Android 6 Marshmallow Güncelemesi ni yükleyebilirsiniz. 

SONUÇ 

Google Play Store üzerinden size özel uygulamalara ulaşabilir, farklı android cihazlarınız dan kendi uygulamalarınıza erişebilir siniz. Anroid sektöründe farklı uygulama marketleri olsa da Play Store bu konuda açık ara önde bulunuyor.Google Play Store Apk indir me işleminden sonra Ayarlar > Güvenlik kısmındaki bilinmeyen kaynaklar özelliğini tekrar kapatmanızı öneririm.Telefonunuzu daha işlevsel hale getirip zamandan tasarruf sağlamak için En iyi Android Uygulamaları yazıma göz atabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir