Home / Android / Google Play Store v5.9 Android 6.0 İçin Hazırlanıyor (APK)

Google Play Store v5.9 Android 6.0 İçin Hazırlanıyor (APK)

Bugün sabahın erken saatlerinde Google Play Store güncellemesi gelmiş bulunmakta. Bu güncelleme ile bir çok şey değişti ancak daha bir çok şeyin daha değişeceğini düşünüyoruz. Play store v5.9 ile Android 6.0 için hazırlıklarını yapmış ve düzenlemeler buna göre yapılmış.playYeniliklerden bir kaçını ise sizlere şöyle aktarabiliriz. Google Play Store ‘da artık parmak izi okuma özelliği bulunuyor yani bir uygulama alırken parmak izi ile alınabilecek. Bunun dışında ise uygulama silme bölümü gelmiş yani uninstall ve bazı bölümlerde ara yüzlerinin değiştiğini görüyoruz.

Yeni Gelen İzinler

<uses-permission android:name=”android.permission.GET_PACKAGE_SIZE“/><uses-permission android:name=”android.permission.RECEIVE_SMS“/><uses-permission android:name=”android.permission.READ_SMS“/><uses-permission android:name=”android.permission.READ_CONTACTS“/><uses-permission android:name=”android.permission.USE_FINGERPRINT“/>

Parmak İzi Okuma Özelliği

Parmak okuyucu özelliği ile telefonların güvenlik sistemleri geliştirilmiş ve arttırılmıştı. Bununla birlikte Google Play Store bunu kendisinde de kullandı ve böylelikle Google Play Store ‘un da güvenliği artmış oldu. Parmak izi sayesinde Play Store adresinden uygulama yükleme işlemlerini tek siz yapabilirsiniz. Böylelikle bir başkası telefonunuzu kurcalarken uygulama satın alıp sizi masrafa sokamaz.

Silme Yöntecisi

Şimdiki gelişmiş telefonların hepsinde sağlam kameralar var ve bu nedenle hafıza oldukça şişiyor. Bir uygulama indireceğiniz zamana hafıza uyarısı aldığınız illaki olmuştur. Bu gibi durumlarda karşılaştığınızda kolayca gereksiz dosyaları silebilmek için yapılmış olan bir bölüm ve gerçekten faydalı olmuş diyebiliriz.

Google Play Store APK

Yönlendireceğimiz adres Google Play store tarafından onaylanmış apk dosyalarını içermektedir ve güvenle indirebilirsiniz. Google Play Store yeni sürümünü indirmek için buradaki Apk Mirror adresini kullanabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir