Home / Android / Google Play Store’dan uygulama satın alma rehberi ve ipuçları

Google Play Store’dan uygulama satın alma rehberi ve ipuçları

Google Play Store’un(eski adıyla Android Market’in) engelinin kaldırılmasından sonra root yetkisi gerekmeden ve herhangi bir yazılım kullanmadan Android uygulamalarını satın almak mümkün hale geldi. Uygulama satın almak için birkaç basit adım mevcut ve onun ardından sizlere Google Play Store’daki alışverişlerinizde işinize yarayacak ipuçlarını ve önlemleri paylaşmaya çalışacağım.

Google Play

Yapmamız gereken ilk adım https://wallet.google.com adresine gidip Google Play Store alışverişlerimizde kullanacağımız(Android cihazlarımızda birincil olan) gmail adresiyle oturum açıyoruz. Sol taraftaki menüden Address Book bölümüne tıklıyoruz ve New Address butonuna tıklayarak yeni bir adres tanımlamaya başlıyoruz. PayPal gibi ödeme sistemlerinde bu adresinizi banka hesabınızda tanımlı adresle aynı olması isteniyor ancak Google Wallet’te böyle bir uygulama yok. Buna rağmen adresinizi, banka adresinizle aynı adres olmasını sağlamanızı öneririm.

Adresi başarıyla girdikten sonra sırada kart ekleme var. Bunun için sol menüden Payment Methods bölümüne ve hemen ardından New Card butonuna tıklıyoruz ve karşınıza klasik kredi kartı bilgilerini alan bir ekran geliyor. Birden fazla adres ve birden fazla kart tanımlayabilirsiniz. Birden fazla kart tanımladığınızda aşağıdaki görüntüdeki gibi kartlarınız listelenir ve Set as default linkine tıklayarak istediğiniz kartı varsayılan olarak atayabilirsiniz.

Bu tanımlamaları yaptıktan sonra sıra dilediğiniz uygulamayı satın almaya geliyor.

Herhangi bir uygulamayı satın almaya çalıştığınızda sizi Android cihazınızda şöyle:

 

https://play.google.com’da da şöyle bir ekran karşılıyor:

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir