Home / Diğer Konular / Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir


Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş yanıkları için krem kullanmanın yanı sıra bitkisel doğal tariflerden de yararlanabilirsiniz. Güneş yanıklarına iyi gelen bir çok malzeme ve karışım bulunmaktadır. Güneş ışınlarından koruyan ürünler kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalınması halinde güneş yanıkları oluşabilir. Güneş yanıkları için etkili olan tarifleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu karışımlar sayesinde güneş yanığı nedeniyle oluşan ağrı ve acınızı hafifletebilirsiniz. 

Güneş Yanığı İçin Özel Maske

  • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
  • 1 şişe maden suyu
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Aloevera yağı

Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve spreyli bir şişeye doldurup yanık oluşan bölgelere uygulayın. İhtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz. 

Güneş Yanığı İçin Elma Sirkesi

  • Yarım çay kaşığı batikon
  • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi

Tüm malzemeleri belirtilen ölçülerde cam kase içinde bir araya getirin ve karıştırın. Hazır hale gelen karşımı pamuk yardımıyla yavaş hareketlerle yanık bulunan bölgelere sürün. 

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Aloevera: Ciltte oluşan güneş yanıklarına aloevera jel uygulamak ağrı ve acıların hafiflemesini sağlayacaktır. Ayrıca yanıkların da daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır. Çay: Güneş ışınları nedeniyle göz kapaklarında yanık oluşması halinde göz kapaklarınızın üzerine demlenmiş soğuk çay poşetleri koyup bir müddet dinlenebilirsiniz. Ağrıları alacak ve yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.Elma Sirkesi: Güneş yanığı sebebiyle oluşan ağrılar elma sirkesi ile hafifletilebilir. Yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlayacak olan elma sirkesini bir küvetin içine 2 çay bardağı doldurun. Küvet içinde yarım saat dinlendikten sonra yanıklar hafifleyecektir.Yoğurt: Güneş yanıklarına iyi geldiği bilinen yoğurt, yanık bulunan bölgelere gece yatmadan sürülmelidir. Yoğurt, ağrılarınızı hafifletecek ve gece boyu rahat uyumanızı sağlayacaktır. Güneş yanıkları için kullanılan yoğurdun doğal yoğurt olması gerekmektedir.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir