Home / Mac İşletim Sistemi / Haftanın Göze Çarpan iOS Oyun ları – 3

Haftanın Göze Çarpan iOS Oyun ları – 3

Bu hafta sizlere yine birbirinden farklı, eğlenceli ve işlevsel iOS Oyunları ‘ndan bahsedeceğiz. Bugün tanıtacağımız uygulamalara önce ismen bir gözatalım isterseniz. Go!Go!Go!:Racer, Touchdown Hero, Radiation Island ve Flockers bu hafta sizler için seçtiğimiz iOS Oyunları…

1) Go!Go!Go!:RacerGeçmiş günleri anımsatan grafikleriyle listemize 1. sıradan giriş yapan Go!Go!Go!:Racer adından da tahmin edilebileceği üzere bir yarış oyunu. Oyunun mantığı ise ; birisi arabamızı parçalıyor ve biz arabamızı parçalayan kişinin peşine düşüyoruz. Oyunun başında yeteneklerimizi geliştirmemiz ve daha sonrasında suçluyu yakalayabilmemiz adına trafikte araçlara çarpmadan dikkatli bir yol izlemeliyiz.

2) Touchdown HeroKoşu oyunu olarak düzenlenmiş sonrasında ise içeriğinin zenginleştirilmesi adına Amerikan Futbolu oyununa çevrilmiş bir iOS oyun olan Touchdown Here adlı oyunun mantığı ; topu daha uzağa götürmek suretiyle yüksek puanlar almaya yarıyor. Karşıdan gelen rakiplerin zorluğu ve grafiklerin retro varlığını da göz önünde bulunduracak olursak zevkle oynanabileceğini söyleyebiliriz.

3)Radiation IslandPhiladelphia Deneyi sonrası paralel evrende hapsolmuş ve devasa bir ada’da mahsur kalmıs bir karaktere sahibiz. İnsan olarak tek başımıza kaldığımız adada birbirinden farklı hayvan, zombi gibi yaratıklarla burun buruna hayatta kalmaya çalıştığımız oyunda, gidişat tamamen bizim kararlarımıza göre ilerliyor. Görsel olarak üst seviye diyeceğimiz oyun tamamen özgür bir hareket seçeneğiyle eğlenceli fakat bir o kadarda gerilim yaratıyor. Sıradışı oyun severler için bu oyun ballı kaymak…

4) FlockersoÇocukluğumuzun oyunu olarak bildiğimiz Worms oyunu’nun yapım şirketi Team 17 tarafından mobil platformlar için geliştirilen oyun olan Flockers, Worms oyunu ile bağlantılı bir senaryoyla karşımıza çıkıyor.Bildiğiniz üzere Worms’te koyunları canlı bomba olarak kullanarak düşman solucanlarımızın üzerine salmaktaydık. Bu oyunda da bu canlı bomba işine karşı koyacak olan koyunlar bu acımasız solucanlara baş kaldırarak onlardan kaçmaya çalışıyor.Bir koyun sürüsünü yönettiğimiz oyunda şeytanı Wormsler de kolay kolay bırakmaya niyetli değiller elbet. Bu sebeple koyunların kaçabilecekleri yolları ustaca ayarlanmış tuzaklarla dolduran solucanlar neredeyse kaçması imkansız bir parkur olmasına sebep olmuşlar.Sürekli ilerleyen koyunları yönlendirmemiz gerekn oyunda pres makinaları, dev testereler, kazıklar ile doldurulmuş çukurlar gibi birçok zorluklardan uzak tutmamız gerekiyor. Görüntü ve efekt olarak gayet güzel yapılmış oyun için 4,29 TL ücret talep ediliyor. Fakat bu oyun da ücretini hak eden yapımlar arasında olduğunu söylemeliyim.60 farklı bölümün olduğu oyunda Facebook entegrasyonuyla arkadaşlarınızın ilerlemelerini görebilir, bir yandan da çekişme içine girebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir