Home / Mac İşletim Sistemi / Haftanın Göze Çarpan ios oyun ları

Haftanın Göze Çarpan ios oyun ları

Merhaba iPhoneloc ailesi,Bu hafta sizlere Appstore’da öne çıkan 5 yeni iOS oyun ‘unu tanıtacağız. Dilerseniz vakit kaybetmeden oyunlarımıza göz atalım.

1-) Escape

Bu hafta bahsedeceğimiz ilk iOS oyun ‘umuz Escape. Her hafta birden fazla oyunu piyasaya sürmeye devam eden Ketchapp, gün geçtikçe oyun kalitesini de bir seviye üste taşımayı başarıyor. Escape ‘e dair söylenebilecek ne var diye soracak olursanız eğer ; tek elle oynanabilen oyunlar arasında bir adım daha önde duran sıradışı ve eğlenceli bir oyun.İnsanı şizofrene bağlatmayan yapısıyla, grafikleriyle ve rahat oynanabilir olmasıyla gerçekten kayda değer güzel bir oyun. Oyunun konusuna gelince,  uzay mekiğine yolcuları bindirip gezegenler arasında yolculuğa çıkıyorsunuz. Bir nevi otobüs şoförlüğü ya da pilotluk gibi… Uzay mekiğini kullanmak için ekrana her dokunuşumuzda, mekiğimizin ön tarafı havaya kalkıyor ve kontrolü bize bu şekilde sağlatıyor.Tabii ki olay bununla da sınırlı değil. Yol boyunca uzayda yaşanan patlamalardan oluşan parçalar ve ateşler sizi hata yapmaya zorluyor. Doğru ve zamanında yapılan hamleler ile yüksek puanlara ulaşmak hiç de zor değil…

2-) Samurai Blitz

Günün ikinici iOS oyun ‘u ise ; Samurai Blitz. Bu oyun biraz nostaljiye ihtiyacı olanlar için tasarlanmış sanırım. Oyunun mantığı Mario ‘ya çok benzer ve grafikleri de atari’yi aratmayacak cinsten…Oyunun konusuna gelince de ; Mario’daki düz mantık aslında…  Düz bir platformda koşuyoruz. Karşımıza çıkan yaratıkları karakterimizi zıplatarak yok ediyoruz. Oyun boyunca yine 3 can hakkımız var. İlk başlarda 3 can az gelse de, oyun sürdükçe daha az ölmeye başlıyoruz.Yaratıklarla giriştiğimiz savaş sırasında arka arkaya öldürdüğümüz her yaratık için ek puan ve ek para kazanıyoruz. Bu paralar ile yeni silahlar yeni kıyafetler alarak yeni seviyelere atlamayı biraz olsun kolaylaştırabiliyoruz.

3-) Rush Hero

Günün 3. iOS oyun ‘u ise Rush Hero… Şizofrenik oyunları seven kullanıcılarımıza özel seçtiğimiz bir oyun. Sinirlerinizin sınırlarını zorlayan ve bağımlılık konusunda başarıyı yakalamış sıradışı bir oyun.Oyunun senaryosunda bir Ninja yer alıyor.  Gökyüzünden düşen parçalardan kaçabilmek için parmağımızla sağa sola yönlendirme yapıyoruz. Ninja ‘mızı güvenli olan bölgeye doğru koşturmamız gerekiyor. Oyun kontrolleri basit gibi görünse de yüksek puanlar almak bayağı bir yetenek istiyor..Rush Hero kolay kontrol sayesinde tek elle rahat bir şekilde metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarında rahatlıkla oynanabilir.

4-) Top Gear: Caravan Crush

Sıradışı bir iOS oyun ‘u daha… Aksiyon severler ekran başına :) Sizler için sıradışı bir parçalama oyunu bulduk :  “Caravan Crush”.Caravan Crush ‘ın diğer araba yarışlarından farkı, bizlere değişik, bol aksiyonlu bir deneyim sunması sanırım. Oyundaki amaç kontrol ettiğimiz araç ile yol üzerinde bulunan karavanları parçalamak, ezmek ve üzerinden atlamak diyebiliriz. Yüksek puan veya rekor kırmak için bolca karavan patlatmalıyız.Kazandığımız puanlar ile birçok araç seçip kullanabiliyoruz. Bu araçların özelliklerine göre fiyatları da yükseliyor. Aracımızın kalitesi arttıkça atladığı yol, dayanıklılığı ve yükselişi gibi özelliklerle yüksek puanlar kazama işi nispeten kolaylaşıyor.

5-) Must Deliver

5. ve son iOS oyun ‘umuz nostalji yapmak isteyenler için 2 boyutlu, atari tarzı bir zombi oyunu.Oyunun senaryosu klasik zombi hikayesi işte…Oyunun amacı kahramanımızı sürekli hareket ettirmek ve onu yakalamaya çalışan zombilerden kaçmak diyebiliriz. Karakterimizi parmağımızla yönlendiriyoruz. Oyun kontrolleri basit olmasına rağmen zorluk derecesi bizi uğraştırıyor.Zombilerden kaçtıkça kontrol noktalarına ulaştıkça daha çok puan kazanıyoruz. Zombi oyunlarının klasik senaryosu gereği bu oyunda da karakterimiz özel güçlere sahip. Bu güçleri doğru zamanlarda kullandığımızda, hayat kurtarıcı olabiliyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir