Home / Mac İşletim Sistemi / Haftanın göze çarpan iOS Uygulamaları

Haftanın göze çarpan iOS Uygulamaları

Merhaba iPhoneloc ailesi,Bu hafta sizlere yine birbirinden farklı, eğlenceli ve işlevsel iOS Uygulamaları ‘ndan bahsedeceğiz. Bugün tanıtacağımız uygulamalara önce ismen bir gözatalım isterseniz. Papers.co, Music Maker Jam, Echo: Collective Playlist Curation ve MacID for iOS uygulamaları bu hafta sizler için seçtiklerimiz…

1-) Papers.co

Duvarkağıdı uygulamaları arasında kısa sürede popülarite yakalayan Papers.co, güncelliğini her an koruyan kategorilere ayrılmış duvar kağıtları ile iPhone’unuzun ekranını şenlendiriyor. İllustration, oyun, müzik, blur, hayvan, film, çiçek, spor ve lego gibi kategorilerin bulunduğu Papers.co ‘da, onlarca farklı yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı yer alıyor. Bu duvar kağıtlarını iPhone’a indirmeden önce ana menüde ve kilit ekranında nasıl duracağını önizleme özelliği sayesinde de görebiliyorsunuz. 

2-) Music Maker Jam

Music Maker Jam uygulaması kendi parçalarınızı oluşturmanıza olanak sağlıyor! Hip hop, dubstep, rock ya da EDM olmak üzere 100 farklı müzik stili ve bir 8-kanal mikser yardımı ile kolayca parçalarınızı oluşturabilir ve ayrıca ses kayıt özelliği ile kendi vokalinizi yapabilirsiniz. Temel müzik bilgilerine ihtiyaç duyan Music Maker Jam ile eğlenceli müzik dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

3-) Echo: Collective Playlist Curation

Yine müzik tutkunları için geliştirilmiş bir yazılımla devam ediyoruz. Echo uygulaması ile çalma listeleri oluşturabilirsiniz. YouTube ve Soundcloud platformlarında bulunan müzikleri bir arada bulunduran Echo: Collective Playlist Curation uygulaması sayesinde, farklı kullanıcıların oluşturmuş olduğu çalma listelerini takip edebilir ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Echo uygulama itibariyle sosyal medya’yı andırsa da farklı müzikleri keşfetmek isteyenler için harika bir uygulama. Sade arayüzü ile kullanım kolaylığı ile tercih sebebi diyebiliriz.

4-) MacID for iOS

iPhone 5s ile kullanıma sunulan Touch ID özelliği, yeni nesil iPhone ve iPad’lerde de kullanılmaya devam ediyor. Fakat Apple, bu özelliğini masaüstü ve dizüstü çözümü Mac modellerinde kullanmayı tercih etmiyor. Mac’inizi şifrelemek için OS X’in kendi şifreleme özelliğini kullanmak zorundasınız. Ancak MacID uygulaması sayesinde Touch ID özellikli iPhone ve iPad modelinizi Mac’e Bluetooth üzerinden bağlayarak parmak izi okuyucusu özelliğini Mac’te de kullanabilirsiniz.Bluetooth üzerinden etkileşime geçen MacID uygulaması, Mac’inizi şifreleme ve şifresini Touch ID destekli iPhone ve iPad üzerinden açmanızaimkan sağlıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir