Home / Oyunlar / Half Life Türkçe Altyazı Kurulum Rehberi(Half Life 1 Steam Uyumlu)

Half Life Türkçe Altyazı Kurulum Rehberi(Half Life 1 Steam Uyumlu)

Çeviri Durumu:
Menüler: %100

Diyalog: %100

Etkileşimler: %100

Half Life 1 Türkçe Yamadan Resimler

Half Life 1 Turkce Yama Resim

Türkçe Yamaya Ait Bilgiler

  • Bu yama oyunun dosyalarına müdahale etmez. Steam dan VAC ban riski yoktur
  • Oyun içinde karşınıza çıkacak tüm metinler(diyalog ve menüler) %100 Türkçe’ye çevrilmiştir. Bu yama sayesinde hikayenin gidişatını daha yakından takip edebilir ve bu kült oyuna ait hiç bir bilgiyi atlamadan oyunu oynayabilirsiniz.
  • Oyun içi altyazıların fontu ve büyüklüğü değiştirilebilirdir. Yani nasıl isterseniz o büyüklükte ve şekilde altyazıyı kullanarak Half Life oynayabilirsiniz.
  • Konuşma metnine sahip her karakterin ayrı bir rengi mevcuttur ve  aynı anda konuştuğunda diyalogların karışmaması sağlanır. Ayrıca bu altyazı VGUI arayüzü kullanılarak oluşturulmuştur.

Half Life Türkçe Yama Kurulumu

Oyunu Türkçe yama ile oynamak istiyorsanız lütfen aşağıdaki adımları sırasıyla yapınız. Aksi taktirde kurulum başarısız olur. Sormak istediğiniz varsa hemen aşağıda yorum kısmından iletebilirsiniz. Peki o zaman hadi başlayalım.

  1. Türkçe yama için 2 farklı dosya gerekmekte bu yüzden adım adım indirin ve kurulum yapın.
  2. Öncelikle buradan gerekli dosyalardan ilkini indirin. 1. dosyayı indir
  3. . İndirdiğiniz “HLsubsmod_30.7z adlı rar’ın sıkıştırılmış dosyayı açın ve ”sm_valve” klasörünü Half Life’ın kurulu olduğu dizine kopyalayın.Yani Buraya Yerel disk C-> [steam\steamapps\common\Half-Life\]
  4. Şimdi ikinci dosyayı indirme sırası.Buradan(2. dosyayı indir) indirmelisiniz. “hlsm_v30_tr_lp.7z” adlı rar’ın içinde ”sm_valve_addon” klasörü var. Bu klasörün içinde bulunan dosyaları Yerel Disk C ->[steam\steamapps\common\Half-Life\sm_valve\] dizinine kopyalıyoruz.
  5. Ardından bilgisayarı tamamen açıp kapatın ve Steam’ı başlatın. Steam kütüphaneninde Half Life simgesinin altında “Half Life Subtitle Mod” adında bir kısayol göreceksiniz. Buna tıklayarak oyuna girip Türkçe olarak oynayabilirsiniz Half Life 1’i.

Güzel günler dilerim. Yorum yapmayı unutmayın.

Hakkında: Mehmet Demir

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Braid %100 Türkçe Yama(Oyuniçi ve Menüler)

Braid oyunu için hazırlanmış Türkçe dil paketini içeren Türkçe yama dosyaları ve kurulum bilgileri yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir