Home / Android / Hangouts Sunucuya Bağlanılamadı Hatası Çözümü

Hangouts Sunucuya Bağlanılamadı Hatası Çözümü

Son günlerde Hangouts 4.0 güncellemesi ile birlikte “Bağlantı Yok”, “Sunucuya Bağlanılamadı” hataları İngilizcesi  “No Connection” , “Couldn’t Connect to the server” olan hatalar alınmaya başlandı. Bu hatalar ile birlikte bir çok yeni çözüm denemiş olabilirsiniz ancak hiç biri olmadı ise bizim çözümümüzü deneyebilirsiniz. Genel olarak hatanın sebebini sizlere aktaracak olursak bunu sebebinin aktif olmayan Google uygulamalarından kaynaklandığını bildirmek isteriz. Yani aslında herhangi bir şekilde güncelleme ile alakalı sorun yok.nexus2cee_hangouts-40-google-apps-bug-1nexus2cee_hangouts-40-google-apps-bug-2Her android kullanıcısının olduğu gibi çok Google hesaplara sahipsiniz ve bir tanesi Google uygulamaları için kullanılıyor ve Google Hangouts uygulaması aktif edilmediği için bu hatayı alıyorsunuz. Eğer Google hesaplarında servis ayarlarındaki Google Hangouts uygulamasını aktif etmezseniz çalışmayacaktır. Şimdi sizler için çözüm nasıl olacak onu anlatalım.

  1. Öncelikle versiyonu 3.3 sürümüne düşürmeniz gerekiyor. Malesef ki 4.0 sürümünü bırakıp sürümünüzü düşürmeniz gerekiyor. Fakat bunun tek çözüm olduğunu belirtmek isteriz. Öncelikle otomatik güncelleştirmeleri kapamalısınız ki tekrardan güncelleme yapmasın.
  2. Ardından Google uygulamaları için kullandığınız Google hesabınızı kaldırmanız gerekiyor. Bunu ayarlar-hesaplar kısmından yapabilirsiniz.
  3. https://www.google.com/intx/tr/work/apps/business/ adresine girdikten sonra Ayarlar – Yönet sekmesinden Kuruluş ve Kullanıcılar kısmına geçiyoruz.
  4. Önümüze Google uygulamalarının listesi gelecek. Google Hangouts aktif değildir ve onu aktif ederek sorunu çözebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir