Home / Diğer Konular / Havuçlu Yüz Maskesi

Havuçlu Yüz Maskesi

Havuçlu Yüz MaskesiHavuçla yapılan yüz maskesi cildi yumuşatır, cilt rengini eşitler ve cildin parlamasını sağlar. Havucun içeriği antiseptik özelliğe sahiptir. Evdeki malzemelerle rahatlıkla hazırlayabileceğiniz havuçlu yüz maskesini yaparken zeytin yağı ve balı cilt tipinize göre aşağıda yazan şekilde arttırmalı veya azaltmalısınız. Havuçlu Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Havuç ( 2 veya 3 tane kabukları soyulmuş )
  • Bal ( 1 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Muz ( 1 tane )

Hazırlanışı: Havuçların kabuklarını soyup küp küp doğrayın ve ocağa koyup suda haşlayın. İyice haşlanan havuçları ocaktan alıp çatalla ezin ve balı yavaşça havuca ekleyin. Krem kıvamında olan karışıma muz ve zeytinyağını da ekleyip tekrar karıştırın. Karışım soğuduğunda maske fırçası ile yüzünüze sürün ve 10 dakika süresince bekletin. Ardından cildinizi nemli bir bezle silin ve ılık su ile yıkayın. Yıkadıktan sonra cildinize mutlaka nemlendirici krem kullanın ve mümkünse gece bu maskeyi yapın. Haftada 1 kere cildinize havuç maskesini uygulayabilirsiniz. Cilt Yapısına Göre Havuçlu Yüz Maskesi Tarifi

  • Her tür cilt yapısına sahip kişiler havuçlu yüz maskesini ciltlerine uygulayabilirler.
  • Kuru cilt yapısına sahip kişiler havuçlu hazırlanan yüz maskesine ekstra %50 fazla zeytinyağı ve bal ekleyebilirler.
  • Yağlı cilde sahip kişiler ise bal veya zeytinyağını verilen ölçülerin yarısında kullanmalıdırlar. Bu sayede cilt yağlanması önlenerek nemlendirme sağlanacaktır.

 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir