Home / Donanım / Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar

Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar

Bilgisayarlar evet hayatımızı çok kolaylaştırıyorlar. Bilgisayar ve internet hayatımıza girdikten sonra pek çok iş bizim için kolaylaştı. Ancak bilgisayarı etkin kullanmak diye de bir kavram var. Örneğin ekran görüntüsü almak için PrtScn tuşunu paint ile kullanıyorsak bilgisayarı etkin kullandığımız anlamına gelmez. Bu tarz işler için basit, pratik o kadar güzel programlar var ki hepsi denemeye değer. İşte tüm bilgisayarlarda bulunmasında fayda gördüğüm küçük ama etkili programlar. Şimdi işinize yaramasa bile ileride mutlaka ihtiyacınız olacaktır bu programlara.

 1-) Ccleaner

Özetle bir temizlik programı. Kayıt defteri başta olmak üzere; sistemdeki gereksiz dosyaları siler, yer açar, dosya kaldırma işlevi görür. Kısacası arada bir de olsa mutlaka çalıştırılması gereken bir program. Bu tarz işleri yapan birçok problem var ancak güvenilir bir program arıyorsanız Ccleaner.

2-) Deamon Tools

Bedava bir sıkıştırılmış dosya açma programı. Genellike .iso .bin  ile gelen tek tük dosyaları açmak için kullanılır. En çok kullanılma yeri oyunlardır. İndirdiğiniz oyunlar sadece bir dosyadan oluşabiliyor; oyun.iso şeklinde. İşte bu program bunları dosyaya çıkartmaya yarıyor. Bilgisayarınızda mutlak suret olması gereken bir program.

3-) Total Video Converter

Çok bilinenlerden bir video dönüştürme programı .Önceki programın eksiğini gidermek dışında; telefonunuza veya küçük cihazlarınıza göre videolar ayarlama konusunda çok başarılı.

4-) TeamViewer

Bu programla başkalarının bilgisayarına istek doğrultusunda bağlanabiliyoruz. Bunu en çok evdeki bilgisayarıma bağlanmak için kullanıyorum çünkü ailemin yapamadığı şeyler oluyor ve telefondan ya da yazarak anlatmak olmuyor.ID ve şifrelerini yolluyorlar masaüstleri ekranımda.2 dakikada işi hallediyorum. Güvenmediğiniz kişilere bilgilerinizi vermeyin ele geçirilmeyin.

5-) LightShot

Yazımın girizgahında bahsettiğim gibi ekran görüntüsü almak için kullanılan enfes bir program. Belki benim için çok değerli olsa da başkası için önemsiz olabilir. Ancak ıssız bir adaya düşsem ve bana bir bilgisayar ve kullanmak için tek bir program hakkın var deseler tercihim LightShot, o derece iyi. Ayrıca LighShot’ın kullanımı ile ilgili burada bahsetmiştim.

Tavsiye edebileceğim programlar bunlar, sizinde pratik bulduğunuz işe yarayan programlar varsa yorum bölümüne mutlaka ekleyiniz.

Hepsi bu kadar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir