Home / Android / Hızlı Şarj Cihazı Hakkında Merak Ettikleriniz

Hızlı Şarj Cihazı Hakkında Merak Ettikleriniz

hızlı şarj cihazı zararlarıGelişmiş telefonların alımı sırasında artık kutu içerisinden, hızlı şarj aleti, hızlı şarj cihazının çıkması muhtemel. Bu noktada, telefonumuz 2 saatte şarj olacaksa, hızlı şarj cihazı ile bu süre 1 saate düşürülebiliyor. Peki ama, hızlı şarj cihazı zararları var mı? Hızlı şarj aleti nasıl bir sistem kullanarak çalışıyor? Sorularınızın yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

Hızlı Şarj Cihazı Nasıl Çalışır?

Telefonu hızlı şarj etmek için iki şeye ihtiyacınız var: Bunlardan birincisi, hızlı şarj etmek için uygun bir telefon, ikincisi ise, hızlı şarj etmek için uygun bir adaptör… Hızlı şarj olabilen telefonların regülatörleri, adaptörden pile daha fazla güç gitmesini, dolayısı ile de daha hızlı şarj olabilmesini olanaklı hale getirmekterdir. Ancak, normal şarj cihazı adaptörlerinin telefona aktarmış olduğu güç az olduğundan, hızlı şarj aleti şarttır.

Hızlı şarj olabilme özelliğine sahip bir telefona, eski bir şarj aleti kullandığınızda, telefonunuz yine de yavaş şarj olacaktır. Hızlı şarj olabilme özelliğine sahip olmayan bir telefonu, hızlı şarj cihazı ile şarj etmek istediğinizde ise, bu durum sizin telefonunuza zarar vermez; ama telefonunuz yine şarj olmaz… Kısacası, hızlı şarj aleti, ve hızlı şarj olabilme özelliğine sahip telefonun aynı anda elinizde bulunması gerekmektedir.

Hızlı Şarj Cihazı Zararları

Her şeyden önce, hızlı şarj cihazının kısa zamanda çok ısınması durumu söz konusudur, ve bu durum telefonunuza da zaman içerisinde yansıyabilir. Hal böyle olunca, telefonun uzun süreli ısınmış durumda kalmasının, telefonun sağlığı açısından çok yararlı olmayacağını unutmamanız gerekir.

Bunun dışında, telefonunuzda herhangi bir patlama durumunun olacağını düşünmemelisiniz; çünkü, hızlı şarj cihazı zararları, günümüz teknolojisine uygun adaptörlerin hazırlanması ile birlikte en aza indirgenmiştir; söz konusu durum sadece, telefonunuzun kullanım ömrünü bir süre kısaltmaktan ibarettir. Eğer siz, teknolojiyi yakından takip edip, sık sık telefon değiştiren biri iseniz, muhtemelen bu durumun farkına pek varmazsınız:..

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir