Home / Diğer Konular / Horlamayı Engellemenin Doğal Yolları

Horlamayı Engellemenin Doğal Yolları

Horlamak; uyurken meydana gelen ayı evde yaşadığımız ya da aynı yatakta uyuduğumuz kişiyi ve hatta bazen horlayanın kendisini bile rahatsız eden durumdur. Horlamak burun ve boğaz bölgesinde meydana gelen bazı sistemsel sorunlardan kaynaklansa da horlamayı doğal bir şekilde çözüme kavuşturmanın da yollardı vardır. Horlamamak için yapılması gerekenleri yazımızda sizlere sunduk.

Horlamayı Engellemenin Yolları Nelerdir?

 

  • Sıcak Bir Duş Yapın ve Farkı Görün!

Horlamamak için Neler Yapılmalı1Uyumadan önce sıcak su ile duş almak araştırmalar sonucunda kesinleşmiş bir horlama önleyicisi olarak bilinmektedir. Bu nedenle de sıcak duş yaptıktan sonra uyumayı deneyin. Sıcak su burun kanallarının daha çok açılmasına ve dolayısı ile horlamanın olmamasına yardımcı olacaktır. 

  • Horlamamak için Uyku Pozisyonunuzu Ayarlayın

Horlamamak için Neler Yapılmalı 2Amerikan Ulusal Uyku Vakfı tarafından geçtiğimiz gün yapılan bir araştırmanın sonucu açıklandı. Açıklanan sonuca göre; uyurken sırt üstü uzanmak dilinizin boğazınıza çok fazla baskı yapmasına neden oluyor. Bu baskı sonucunda da horlamaya başlıyorsunuz. Horlamamak için kendinizi sırt üstü değil de yan yatmaya alıştırmaya çalışın.

Tavsiye Yazı:  Diş Eti Hastalıklarından Korunma YollarıDiş Eti Hastalıklarından Korunma Yolları 

  • Su Tüketmeye Özen Gösterin

Horlamamak için Neler YapılmalıSu içmek vücudumuzun birçok sistemine olumlu yönde etki yapıyor. Su tüketmenin sağladığı olumlu yanlardan bir tanesi de horlamayı engellemesidir. Uzmanların açıklamalarına göre; su içen bir kişi daha az horlar. Ağız ve burun susuz kalıp kuruduğunda horlama olasılığı daha fazla artarak yanımızdakini ve bizi rahatsız edecektir.

  • Burun Bantları

Burun bantları horlamaya karşı geçici olsalar bile, pratik ve etkilidir. Horlamayı önlemenin yanında burun banları rahat nefes almanızı da sağlayarak, çok güzel bir uyku çekmenize yardımcı olur. Eczanelerden ve ya medikal ürün satan mağazalardan temin edebilebiliceğiniz gibi, evinizde ki malzemelerle de kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Burun bandı nasıl yapılır öğrenmek için bu videoyu izleyin;

Tavsiye Yazı:  Kozmetik Ürünlerini Kullanmadan Kişisel Bakım   Kozmetik Ürünlerini Kullanmadan Kişisel Bakım Yapmak Arama Terimleri:

    su icmenin horlamaya etkisi

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir