Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / HP LasetJet 1010 Windows 7 / Windows 10 Driver Yükleme

HP LasetJet 1010 Windows 7 / Windows 10 Driver Yükleme

HP LasetJet 1010 yazıcısının Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde düzgün çalışabilmesi için gerekli olan sürücü (driver) sorununu çok basit bir şekilde nasıl çözebileceğinizi resimler ile birlikte anlatacağız.

HP markası bu ürün için sadece windows xp ve windows vista driverlarını piyasaya sürmüştür. Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 için uyumlu güncel driver dosyası bulunmuyor. Sizlere LaserJet 1010 ile uyumlu olan HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) driverını yükleteceğim ve driver sorununuz ortadan kalkarak, yazıcıyı kullanmaya başlayabileceksiniz.

HP lasetjet 1010 windows 7, windows 8, windows 8.1 ve windows 10 driver sorunu çözümü için aşağıda ki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Windows HP LaserJet 1010 Driver Sorunu Çözümü

 • HP LaserJet 1010 yazıcınızı bilgisayarınıza bağlayın.
 • Sonra ara bölümüne Aygıtlar ve Yazıcılar yazarak aygıtlar ve yazılar bölümüne geçmelisiniz.

  Windows 8 arama bölümü

 • Bu alanda ise karşınıza gelecek olan aygıtlar ve yazıcılar bölümünden yeni yazıcı bul’a tıklayın. Sonra gelecek olan menü de aramayı durdurup “İsteğim yazıcı listelenmiyora” tıklayarak bahsettiğimiz diğer yazıcıyı bulmak için yeni menüye geçmelisiniz.

  Yeni yazıcı ekleme

 • Gelecek olan menüde yeni yazıcı bulma işlemini gerçekleştireceksiniz. Karşınıza gelecek olan menü’de “El ile yapılan ayarlar ile yazıcı bulma” seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna tıklamanız gerekiyor.Yazıcı bulma bölümü
 • Bu alanda ise yazıcının bağlantı noktası seçimi yapabilmek için “Port DOT4_001” seçeneğini seçerek ileri butonuna tıklamamız gerekiyor.Yazıcı bağlantı noktası seçimi bölümü
 • Bu alanda ise sürücü (driver) dosyasını yükleyebilmek için aynı sürücü (driver) ile çalışan diğer yazıcının driverını seçmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek için “Update” butonuna tıklayarak HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) yazıcısını bulmamız ve bu sürücüyü (driverı) yükleyebilemiz için ileri butonuna tıklamamız gerekiyor.Yazıcı driverı yükleme bölümü

  Yazıcı driverı yükleme bölümü

 • Karşımıza gelecek olan son alanda yeni yazıcının adını yazacaksınız. İsterseniz HP LaserJet 1010 olarak değiştirin ve ileri butonuna tıklayarak sürücüyü (driverı) yükleyin. Sonra da rahatlıkla yazıcınızı kullanabilirsiniz.

Windows 10, windows 8.1, windows 8 ile ilgili bütün kurulum anlatımları, hata çözümleri ve windows 10 driverlarını Windows TR sitesini takip ederek, anında ulaşabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir