Home / Donanım / HTC Desire 500 İnternet Ayarları

HTC Desire 500 İnternet Ayarları

HTC Desire 500 İnternet Ayarları

Diğer android cihazlarda yada tabletlerde olduğu gibi HTC marka cihazlarda da internet bağlanabilmek için internet ayarlarını yapabilmemiz gerekmektedir.Yani cihazımızda internet paketimizden önce gsm operatörüne göre ayarlı internet ayarlarımızda yapılmalıdır.Her cihazın internet ayarları nereyse birbirlerine benzer ve farklılık gösteren durum sadece ayarla bölümünün farklı yerlerde olmasıdır.Bu durumda ise HTC marka cihazlar ile Samsung marka cihazlar arasında yerleşim farklı vardır.

Yapmanız gereken gereken ayarlarda APN ayarlarınızı yaptıktan sonra paketinizi tanımlamak ve internet bağlantınızı sağlamaktır.Eğer 3G bağlantısı kullanıyorsanız ve biraz daha internet hızınızı arttırmak istiyorsanız 4G yani LTE bağlantısınada geçebilirsiniz.İnternet bağlantınızı değiştirmek için ise konumuzu takip etmeniz yeterli olacaktır.

İnternet bağlantınız için ise apn ayarlarınızı aşağıdakilere göre yapabilirsiniz…
-Cihazın menü tuşuna basarak menüden “Ayarlar” bölümüne girin.
-Ayarlar bölümünde “Mobil Şebeke” seçeneğini etkin hale getirin ve tekrar tıklayarak “Mobil Şebeke Ayarları”na girin
-Erişim Noktası adları”na tıklayın.
-Erişim Noktası Adlarında sağ üst tarafta “Menü” bölümüne basın ve “Yeni Apn”i seçin.

-Daha detaylı bilgilendirme için 444 1 550 Avea Kurumsal Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

-Turkcell hatlı telefonunuzdan sadece 532’yi tuşlayarak ister sesli yanıt sisteminden isterseniz canlı müşteri temsilcisiyle işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 5325320000’ı tuşlayarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

– Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 ‘yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’ı , yurtdışından
+90 (542) 542 00 00’ı arayarak ulaşabilirsiniz..

Tabi burada 4G ve 4.5G işlemi biraz daha farklı.Yukarıda verdiğimiz işlem APN ayarlarıdır.4.5G bağlatısınız sağlamak için ise bazı işlemleri yapmanız gerekmektedir. İlk olarak sim kartınınızı değiştirmelisiniz.Yani kullanmakta olduğunuz eski sim kartınız 4.5G uyumlu olmayabilir.

Turkcell : SIM kartınızın ya da telefonunuzun uyumlu olup olmadığını 4.5G yazıp 2222’ye SMS göndererek öğrenebilirsiniz.
Türk Telekom – Avea : 4.5 G HAZIR yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz veya 4nokta5g.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone : 4.5G HAZIR yazıp “5555”e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Tabi telefonunuzda 4.5G uyumlu olması gerekmektedir.4.5G uyumlu olmayan cihazlar 4.5G’ye bağlanamacaktır..

4.5 G ayarını açmak için cihazınızın ayarlar bölümüne gidin. Daha sonra şebeke ayarlarının olduğu bölümde şebeke modu bölümüne girin. Burada 4G veya LTE olarak yazan seçeneğin seçili olması gerekiyor. Eğer sadece 3G veya 2G şebeke modu seçili olursa, cihaz 4.5G hızından faydalanamıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir