Home / Android / HTC One X Recovery Yükleme ve Root İşlemi

HTC One X Recovery Yükleme ve Root İşlemi

HTC One X telefununuzu burada anlattığımız işlemlerle root edip custom revovery yükleyerek daha iyi bir Android deneyimi yaşayabilirsiniz.htc_one_x_root Android telefonunuzun özellikleri size yetmeyebilir ya da cihazınıza daha fazla hakim olmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda “root” her zaman sizin için bir kurtuluş kapısıdır. Ya da cihazın sistemi artık beklentilerinizi karşılamıyor ve güncelleme almıyor olabilir. Bu gibi durumlarda biraz daha ileri gidip telefonunuza “custom rom” yüklemeyi tercih edebilirsiniz. Tabi bu işlem için öncelikle “custom recovery” kurulumumu yapmış olmanız gerekiyor. Sizlere bu konumuzda tüm bu işlemleri anlatıyoruz.HTC markalı Android telefonlarda cihaz üzerindeki modifikasyonları engelleyen “bootloader kilidi” adlı güvenlik yazılımı bulunuyor. Bu tür işlemleri yapmadan önce sizler için hazırladığımız bu konuya gidip telefonunuzun bootloader kilidini kaldırın. Daha sonra kaldığımız yerden devam edebiliriz. Buradaki işlemlerde küçük bir ihtimal olmasıma karşın hata alma olasılığınız bulunuyor. Ne gibi risklerle karşı karşıya olduğunuz ve alacağınız önlemler hakkında bilgi sahibi olmak için bu konuyu ziyaret edin.Android telefonunuzu root edip custom recovery yüklemek, uğraş gerektiren bir işlemdir. Ancak bir geliştiricinin HTC One X cihazı için hazırlamış olduğu All In One aracı sayesinde bu işlemleri çok daha kısa bir yoldan yapabileceksiniz. Öncelikle bu bağlantıdan HTC One X AIO aracını indirip bilgisyarınızın C: dizininde bir klasöre çıkartın. Artık işlemlerimize başlayabiliriz.ROOT İŞLEMİ

 • Telefonunuzdan USB Hata Ayıklamasını etkinleşindirin.
 • Ayarlar > Güvenlik > Cihaz Yönetimi adımlarını izleyip “Bilinmeyen Kaynaklar” özelliğini etkinleştirin.
 • Daha önce indirmiş olduğunuz arşivden çıkan One X.exe dosyasını çalıştırın.

HTC-One-X-Root-640x441

 • Daha önce cihazınıza ait usb sürücülerini bilgisayasınıza yüklemediyseniz “Install HTC Drivers” seçeneğini etkinleştirip GO butonunu kullanarak sürücülerin kurulumunu yapın.

Bu işlemde kurduğunuz sürücüler Windows 8 ve üzeri sürümleri desteklememektedir. Eğer Windows 8 ve üzeri bir sürüm kullanıyorsanız bu bağlantıdan indirdiğiniz USB sürücülerini el ile yükleyiniz.

 • Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
 • Bilgisayar cihazınızı tanıyınca “Extra” başlığı altında bulunan “Perm Root” seçeneğini seçip Run butonuna tıklayın.
 • Daha sonra “Commands” başlığı altında bulunan “Boot into Bootloader” seçeneğini seçip “Do Command” butonuna tıklayın.

Bu işlemlerin ardından cihazın bootloader mode’una geçmesi gerekiyor. Artık recovery kurulumunu yapabilir ve ardından root edebilirsiniz.

 • “Next, flash a” başlığı altında cihazınız için hazırlanmış olan recovery modlarını göreceksiniz.

CWM mevcut sürüm: 6.0.2.7TWRP mevcut sürüm: 2.4.1.0

 • İstediğiniz recovery modunu seçip Flash Recovery butonuna tıklayın. Artık cihazına custom recovery yüklemiş bulunuyorsunuz.
 • Bootloader menüsünde ses tuşları ile hareket edip HBOOT seçeneğine gelip güç tuşu ile onaylayın. Açılan menüden Recovery bölümüne girin.

Bu işlemle cihazınız recovery mode’a girmiş olacaktır.  Yukarıdaki işlemlerle cihaz hafızasına atmış olduğunuz SuperSu.zip dosyasını yükleyerek cihazınızı root edebilirsiniz.Burada yapacağınız işlemler kullandığınız recovery’e göre değişebilir. TWRP Recovery Kullanım Rehberine buradan, CWM Recovery Kullanım Rehberine ise buradan ulaşabilirsiniz.

 • Recovery ekranında Istall bölümüne girin.
 • Cihaz hafızanızdaki dosyalarınız açılacak. Ana dizinde bulunan SuperSu.zip dosyasını seçin.
 • “Swipe to Confirm Flash” ya da “Install” seçeneği ile yükleme işlemini başlatın
 • Yülleme işlemi tamamlanınca recovery ekranında bulunan Reboot seçeneği ile cihazınızı yeniden başlatın.

Tüm işlemler bu kadar. Telefonunuz açıldığında uygulama menüsünde SuperSu uygulamasını görüyorsanız cihazınız başarıyla root edilmiş demektir. Artık root dünyasında yolculuğa çıkabilir ve custom romlar yükleyerek Android’in sınıralarını keşfedebilirsiniz. Buradaki işlemleri başarıyla uygulayabildiniz mi? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir