Home / Android / HTC Sıralamada Geriliyor !

HTC Sıralamada Geriliyor !

HTC Sıralamada Geriliyor !

Akıllı telefon pazarında güçlü firmalardan biri olan HTC, kendi ülkesindeki en değerli teknoloji şirketleri arasındaki sıralamada 6.’lığa geriledi.

Geçtiğimiz birkaç senede bu pazarda zirve adaylarından biri olan HTC, şu dönemde zor günler geçiriyor. Çıkardığı One M9 ve One M9 Plus modelleriyle gerileme süreci daha da hızlanan Tayvan merkezli firma, anavatanında bile diğer firmalar tarafından geride bırakıldı. HTC, bir süre önce tanıttığı One A9’da uygulanan katı fiyat politikası yüzünden yine eleştirilmişti.

Birinci Sırada Asus Var

HTC Sıralamada Geriliyor ! HTC’nin yüksek fiyatlarının aksine, üst seviye özelliklere sahip telefonları orta-düşük segment fiyatları ile satışa çıkaran Asus ise yükselişine ara vermiyor.Türkiye’de de önemli bir kitleye hitap eden Asus, Tayvanlı şirketler arasında en değerlisi olurken, HTC 6. sırada kaldı.Tabloya baktığımızda uygulanan fiyat politikalarının ne kadar önemli olduğunu bu sıralamada görebiliyoruz. Asus’un 4 GB RAM’li Zenfone 2’yi 1200 TL’den, HTC’nin 3 GB RAM’li A9’unun 2499 TL’den satıldığını düşünürsek fiyat politikasının ne kadar önem taşıdığını anlayabiliriz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir