Home / Diğer Konular / Hücre Yenileyici Maske

Hücre Yenileyici Maske

HÜCRE YENİLEYİCİ MASKEHücre yenileyici güzellik maskesi sayesinde cildinizde oluşan gözeneklerin küçülmesini sağlayarak zamanla pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Hücre yenileyici maskeler zamanla cildinizdeki ölü derileri atarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici maske cildin yenilenmesi sonucunda cilt lekelerinin azalmasını sağlarken hücreleri de aktif hale getirerek yaşlanmayı geciktirir bu sayede cildin güzelleşmesini sağlar. Hücre yenilenmesi cilt sağlığı için çok önemlidir ve bu tarz maskelerin düzenli uygulanması gerekir.  Hücre Yenileyici Maske Tarifi

  • Bıldırcın yumurtası ( 1 adet )
  • Salatalık ( 1 adet )

Hazırlanışı: Küçük olan bıldırcın yumurtasını ince kabuğunu parçalamadan kırıp kaseye alın ve blenderda parçalanan salatalıkları bıldırcın yumurtasına ilave edin. İnce yapılı göz çevrenize hariç hazırlanan maskeyi tüm yüze yedirin ve 20 dakika süresince cildinizde bekletin ( hassas cilde sahip kişiler 10 dakika bekletmeli). 4 günde 1 cildinize hücre yenileyici maskeyi uygulayın ve 2 hafta sonrasında haftada 1 kereye düşürün. Günden güne cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayan, Cilt hücrelerini yenileyen ve ölü deriyi atmaya yarayan maskeyi uygularken mutlaka güneş koruyucu uygulayarak cildinizi koruyun.  Ahmet Marankiden Hücreleri Yenileyen MaskeAhmet Maranki’nin tarifini vermiş olduğu hücre yenileyici maske, cilt hücrelerin hızla yenilenmesini bu sayede cildin kadifemsi bir yapıya kavuşmasını sağlar.

  • Bal ( yarım tatlı kaşığı tahta kaşıkla eklenmeli )
  • Buğday yağı ( yarım tatlı kaşığı )
  • Kivi ( yarım )

Hazırlanışı: Cam rende ile yarım kiviyi rendeleyin ve içine tahta kaşıkla balı ve buğday yağını ilave edin. Hazırladığınız maskeyi güzelce karıştırıp temizlediğiniz cildinize masaj yaparak yedirin. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayarak temizleyiniz. Her akşam yatmadan uygulayabileceğiniz maskeyi 1 ay ihmal etmeden uyguladığınızda cildinizdeki farkı göreceksiniz. 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir