Home / Android / İlk Firefox OS telefonlarla tanışın: Keon ve Peak

İlk Firefox OS telefonlarla tanışın: Keon ve Peak

HTML5 tabanlı işletim sistemi Firefox OS ile çalışan ilk akıllı telefonlar karşınızda! Keon ve Peak’e merhaba diyin! İki akıllı telefon geliştiricilere referans olması açısından erken tanıtıldı.

İki telefon arasından daha güçlü olan Peak, kullanıcılara 1.2 GHz Snapdragon S4 çift çekirdek işlemci sunuyor. 512 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza sunan akıllı telefonun ekranı 4.3″ boyutunda ve qHD (540×960) çözünürlük sunuyor. Arka kamera 8MP, ön kamera ise 2MP fotoğraf çekimi yapabiliyor. Batarya tarafında 1800 mAh kapasiteli bir batarya tercih edilmiş ve telefonun hafızasını microSD ile artırabiliyorsunuz.

Keon isimli diğer telefon 1 GHz hızında çalışan Snapdragon S1 işlemci ile geliyor. 512 RAM sunan telefonun ekranı ise 3.5″ boyutunda ve 480×320 çözünürlükte. Dahili hafıza yine 4 GB. Arka kamera 3 MP çözünürlükte fotoğraf çekebilirken önde herhangi bir kamera bulunmuyor. Turuncu gövdenin altında 1580 mAh batarya bulunuyor.

İlk Firefox OS telefonlarla tanışın: Keon ve Peak

Firefox OS işletim sistemli akıllı telefonların önümüzdeki aydan itibaren ulaşılabilir durumda olacağı belirtilirken fiyat hakkında herhangi bir açıklama yok. Ama özelliklere bakacak olursak çok da yüksek bir fiyat olmasını beklemiyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir