Home / İnternet / Instagram Hesabı Kapatma RESİMLİ ANLATIM

Instagram Hesabı Kapatma RESİMLİ ANLATIM

Günümüzde sık kullanılan ve fotoğraf paylaşılan sosyal medya uygulaması platformu olanm Instagram son olarak bildiğiniz üzere Facebook firmasının satın alınmıştı. Bu satın almadan sonrada büyük bir gelişme ile kullanıcılarının vazgeçilmez uygulaması olan uygulama özellikle yeni telefon satın alanlar için ilk yüklenmesi ve hatta olmazsa olmaz uygulamalar içersinde kendisine yer bulmuş oldu.

Popüler satın almanın ardından Instagram hızla yükselişe geçti. Öyleki Facebook tarafından güncellemeler ile birlikte kullanıcılarının en çok kullandığı uygulama olan Instagram neredeyse her telefonda var ve kullanmayan yok.Tabi en çok kullananılan uygulama olduğu için bazen kullanıcılar için sorunlar teşkil edebiliyor ve hesaplarını kapatmak isteyebiliyorlar.Bir zamanlarda Facebook ile oluşan durumlar şu aralarda Instagram için yapılıyor ve hesaplarını kapatmak isteyenler için anlatacağımız yöntemi kullanabilirler..

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır – Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Instagram hesabı kapatabilmeniz için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak, veya cep telefonunun browser yani internet sayfasından yapabilirsiniz.

Not : Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız mevcutta yani silmek istediğiniz Instagram hesabınızın kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmek zorundasınız.Eğer bilmiyorsanız şifre hatırlatma yöntemi ile yeni bir şifre alınız.Aksi takdirde hesabınızı silemezsiniz.

Hesap silme işlemi için tarayıcınızdan yani internet tarayıcısı üzerinden giriş yaparak vereceğimiz linke tıklayınız.Karşınıza gelen sayfadan ise silme nedeninizi seçiniz ve işlemi uygulayınız.

Hesabını silmek istediğini duyduğumuz için üzgünüz.

Hizmet Koşullarımızdaki değişiklikler hakkında endişeliysen, insanların bize sorduğu konulardan bazılarına açıklık getirdik.

Sadece ara vermek istiyorsan, bunun yerine istediğin zaman Instagram hesabını geçici olarak kapatabilirsin

  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • İkinci bir hesap açtım
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Çok zamanımı alıyor
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Başka bir şey dolayısı ile hesabımı silmek istiyorum diyebilirsiniz.

instagram-hesabi-silmek

Eğer hesabınızı telefon üzerinden silmek istiyorsanız bu işlemi Instagram uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz.Tabi aynı şekilde şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.Aksi halde silme işlemini yapamazsınız.

Eğer hesabınızı silerseniz aynı isim altında bir daha Instagram kullanamazsınız ve tüm paylaştığınız resimler,videolar görülmez hale gelecektir.

Instagram hesabınızı silmek- kapatmak yada ortadan kaldırma konusunda halen takıldığınız bölümler varsa ve yapamıyorsanız konu altında soru sorabilirsiniz ve en kısa zamanda sizse yardımcı olabiliriz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link (URL) Oluşturma Servisleri

Kısa link oluşturma servisleri, URL kısaltma işlemi nasıl yapılır? URL daha çok Link olarak adlandırdığımız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir