Home / Donanım / Internet Explorer İnternet Geçmişi Nasıl Silinir?

Internet Explorer İnternet Geçmişi Nasıl Silinir?

Bildiğiniz gibi hepimiz internet tarayıcıları üzerinde sürekli olarak web siteleri arasında geçişler yapıyor, bu sitelere bir şekilde kullanıcı adlarını ve parolalarını giriyoruz. Bu bilgilerin bizim için özel olduğu aşikar. Birde kullandığınız bilgisayarın tek kullanıcısı siz değilseniz risk tamamen tavan yapmaktadır. Bunun yanında tarayıcıların tuttukları bu veriler zamanla hatırı sayılır boyutlara ulaşarak bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple bu yazıda Internet Explorer üzerinde tutulan geçmiş site ziyaretleri, cookiesler (çerezler), form verileri gibi dataların nasıl silinerek temizleneceğini öğreniyor olacağız.

Eğer siz Google Chrome Tarayıcısını kullanıyorsanız web geçmişinizi nasıl sileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Internet Explorer’da Girilen Siteler Nasıl Silinir?

1-) Öncelikle Internet Explorer’î açtıktan sonra sağ üst tarafta bulunan Ayarlar simgesine tıklayarak açılan listeden Internet Seçenekleri‘ne geliyoruz.

2-) Açılan ekranda bulunan Sil bölümüne tıklıyoruz.

3-) Şimdi geldik en önemli yere, bu ekranda dikkat etmeniz gereken püf nokta; listede bulunan bütün maddelerin seçili olması. Böylelikle Explorer üzerinde kalıntı hiçbir veri kalmayacaktır.

4-) Silme işlemi sisteminizin hızına göre 5-10 sn. sürebilir, işlem bittikten sonra altta bulunan uyarı penceresi çıktıysa işlem tamamdır.

Görüldüğü gibi çok basit bir işlem, bu işlemi bir kaç haftada bir tekrarlayarak tarayıcı geçmişinizi temizlemenizi öneririm.

Saygılarımla…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir