Home / Android / iOS 7 nedir? Getirdiği yenilikler ve özellikler nelerdir?

iOS 7 nedir? Getirdiği yenilikler ve özellikler nelerdir?

Apple’ın iOS 7 işletim sisteminin özellikleri, yenilikleri ve resmi tanıtımını bu yazıda bulabilirsiniz.

Apple iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 7 ‘yi dün akşam saatlerinde kullanıcılarına sundu.

Peki merakla beklenen iOS 7 ne yenilikler getirdi?

Tasarım hakkında Apple böyle tanımlıyor iOS 7 ‘yi :

Bugüne kadar ürettiğimiz hiçbir şeyi, sadece güzel görünmesi için tasarlamadık. Bu, elimize geçen bir fırsatı yanlış bir şekilde değerlendirmek olurdu. Biz, bunun yerine iOS’u yeniden ele aldık; daha sade, daha yararlı ve daha keyifli bir deneyim yaratırken, insanların iOS’ta sevdikleri şeyleri de unutmadık. Çalışma biçimini yeniden tasarlamak, bizi görünüşünü de yeniden tasarlamaya yönlendirdi. Çünkü bizce iyi tasarım, deneyime hizmet eden tasarımdır.

iOS-7-ozellikler-neler

Sadelik çoğu zaman minimalizmle bir tutulur. Ama gerçek sadeliğe, karmaşayı ve fazlalıkları ortadan kaldırarak ulaşamazsınız. Sadelik; doğru şeyleri, doğru yerde ve tam ihtiyaç duyulan anda sunmaktır. Karmaşaya düzen getirmektir. Ve her zaman, sadece “işe yarayan” bir şey yapmaktır. Bir şeyi ilk elinize aldığınızda, yapmak istediğiniz şeyleri nasıl yapacağınızı zaten biliyorsanız, işte sadelik buna denir.

iOS-7-resimleri

Biz, kullanım kolaylığına her şeyden çok değer veriyoruz. Yeni özellikleri, sadece yapabildiğimiz ya da teknolojik olarak mümkün oldukları için değil, gerçekten yararlı olduklarına inandığımızda ekliyoruz. Bunu da yine anlamlı bir şekilde yapıyoruz. iOS 7’deki yeni Kontrol Merkezi bunun harika bir örneği. Kontrol Merkezi ile sık yaptığınız şeylere tek bir dokunuşla, yani anında erişebilirsiniz. iOS-7-fotograflarDevamı ve daha detaylı bilgi için Apple’ın iOS 7 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir