Home / Android / iOS 9 Daha İyi Kullanıcı Deneyimi İçin İpuçları ve Tavsiyeler

iOS 9 Daha İyi Kullanıcı Deneyimi İçin İpuçları ve Tavsiyeler

İlk bakışta izlenim olarak iOS 8 ve iOS 9 arasında herhangi bir fark yok gibi duruyor. Ancak konuyu daha da irdeleyip derine indiğinizde iOS 9’un özellikleri arasında bir hazine yattığını anlayacaksınız. Herhangi bir şekilde karışık anlatımlara yada kılavuzlara gerek yok biz sizler için iOS ‘un tüm yeniliklerini ve ipuçlarını buradan aktaracağız ve bu ipuçları sayesinde iOS ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşayabileceksiniz. 

iPad Ekran Bölme Nasıl Yapılır ?

ios-9-ekran bölme Eğer bir iPad Air 2 , iPad Mini 4 veya iPad Pro cihazlarına sahipseniz çoklu işlem ile ekran bölme keyfini yaşayabilirsiniz. Bu söylenti çok uzun süre bir söylenti olarak dolaşmıştı ancak iOS ile gerçek oldu.  Bu resimde de nasıl kullandığını görebilirsiniz.

Arama Nasıl Yapılır ?

Ana ekrandayken yalnızca ekranı sağa doğru kaydırın ancak ilk ekranda iken yapmanız gerekiyor bunu ve yeni bir arama ekranı açılacak. Burada arama ekranının haricinde sizlere eski yaptığınız işlemler ile alakalı bazı ipuçları da verecek böylelikle daha kolay bir ulaşımda sağlamış olacaksınız. Siri uygulamasını da burada arama yaparken kullanabilirsiniz ve gayet normal sade cümlelerle iletişim kurmanız mümkün.

Arama Kutusunu Ana Sayfaya Ekleyin

Eğer sağa sola kaydırmadan arama kutum ana ekranımda olsun diyorsanız iOS 9 özellikleri ile buda mümkün eğer Ayarlar kısmına girerseniz sizler için Apple’ın bir arama kutusu koyduğunu göreceksiniz. Eğer bu özelliği aktif ederseniz ana ekranınızda bir arama kutusu olacak.

iOS 9 Şarj Daha Uzun Kullanılabilir – Tasarruf Modu

Apple yeni özelliklerinden bir tanesi de batarya tasarruf modu koymuş olması. Ayarlar – Batarya dizinini takip ederseniz Düşük Güç Modu diye bir seçenek göreceksiniz. Eğer telefonunuzun şarjı hemen bitiyorsa tasarruf moduna geçerek telefonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Siri Bir Merhaba Deyişiniz İle Açılsın

Siri uygulamasını açmak için tuşa basmanıza gerek yok istediğiniz herhangi bir zaman “Hey Siri” demeniz yeterli olacak. Ancak bunu yapmanız için öncelikle Ayarlar – Genel – Siri dizin yolundan Hey Siri kısmını açmanız gerekiyor.

iCloud Drive Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Şuan için bulut bilişim yeni yükselen teknoloji alanı ve Apple ‘da size bu teknolojiyi sunuyor ancak iOS 9da bunu kullanabilmek için öncelikle açmanız gerekiyor. Bu özelliği açmak için Ayarlar – iCloud – iCloud Drive seçeneğinde Ana Ekranda göster seçenğine tıklamanız gerekiyor. Sonra ana ekranda çıktıktan sonra herhangi bir dosyayı iCloud Drive üzerine sürüklemeniz yeterli olacak. Sonra ister siler , ister değiştirirsiniz size kalmış bir şey.

iOS 9 İle Yazı Seçmek Çok Daha Kolay

Apple cihazlarında yazı seçmek çok zor ve sinir bozucu olabiliyordu. iOS ile bu artık daha basit hale geldi. Yazıyı seçmek için iki parmağınız ile seçip yapıp basılı tutarak seçebilirsiniz ve otomatik olarak yazı seçilecektir.

Geliştirilmiş Not Alma

Artık not alma kısmı gerçekten farklı özellikler ile gelmiş ve not alırken liste yapma , tik koyma gibi yardımcı olabilecek ögeler kullanabiliyorsunuz. Çizgiler , fotoğraflar ekleyebiliyorsunuz ve buda not alma hususunda daha etkileyici oluyor.

iPhone Ses Ayarlarını Değiştir

Eğer daha kaliteli bir müzik keyfi yaşamak istiyorsanız Ayarlar – Music – Mobil veri kullan ve Yüksek Kalite Hücresel veri seçeneğini aktif ederseniz eskisine göre çok daha kaliteli müzik yada video keyfi yaşayabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir