Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / iOS 9 Güncelleme istendi 

iOS 9 Güncelleme istendi 

iOS 9 indirilirken hata veriyorsa çözümü burada

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9 Türkiye için yayınlandı. Saat 20.00 itibariyle yayınlanan güncellemeyi indirmek isteyen bazı kullanıcılar “Yazılım Güncellenemedi. iOS 9 indirilirken bir hata oluştu.” mesajı alıyor. Bu hatanın çözümünü sizler için yazdık.

Geçtiğimiz hafta 9 Eylül’de yeni iPhone ve iPad modellerinin duyurulduğu etkinlikte iOS 9 için 16 Eylül tarihi verilmişti. 16 Eylül’de akşam saat 20.00’da başlayan iOS 9 dağıtımı Türkiye’deki tüm cihazlara ulaştı. Ancak bazı kullanıcılar güncellemeyi yükleyemiyor.


Sorunun Çözümü

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinden güncellemeyi İndir ve Yükle dediğinizde size bir kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz söyleniyor. Bu sözleşmeyi kabul ettikten sonra “Güncelleme istendi…” mesajı gözüküyor ardından ise yukarıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsunuz. Sonuç olarak bazı kullanıcılar güncellemeyi yükleyemiyor. Bu hata mesajının sebebi donanımsal veya yazılımsal bir sorun değil. Aşırı yoğunluk sebebiyle güncelleme talebinize karşılık verilemiyor. Bu sorunu çözmenin yolu ise oldukça basit.


Telefonunuzu USB bağlantısı ile iTunes’a bağlamanız gerekiyor. iTunes gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra telefonunuz için güncelleme olduğunu söylüyor. Güncellemeyi telefonunuz yerine iTunes bilgisayarınıza indirip telefona öyle kuruyor. Böylelikle bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz. Eğer iTunes’a bağlamanıza rağmen güncelleme yapamıyorsanız, yoğunluğun geçmesini beklemek zorundasınız.

Kaynak Cnnturk 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir