Home / Android / iOS 9 Problemleri : Bilmeniz Gereken 5 Şey

iOS 9 Problemleri : Bilmeniz Gereken 5 Şey

Sonunda Apple firması beklenen iOS 9 güncellemesini , iPhone , iPad ve iPod touch için çıkardı. Güncelleme iOS kullanıcılarına bir çok yenilik getirirken aynı zaman da problemleri de beraberinde getirdi. Sizlere iOS 9 hakkında bilmeniz gereken problemlerden bahsedeceğiz.Geçen hafta Apple iOS 9 sürümünün çıkışını iPhone ,iPad ve iPod touch için onayladı. Şuan için tüm kullanıcılar tarafından dünyada rahatlıkla ulaşılabilir ve güncellenebilir bir güncelleme.iOS 9 güncellemesi tasarım ve arayüz olarak iOS 8 ‘e çok benziyor ancak bu asla sizi aynıymış düşüncesine kaptırmasın. iOS 9 beraberinde bir çok yenilik getirdi ve bunlara eklenen en iyi özellikler yenilenmiş Notlar uygulaması, yeni klavye ,batarya süresi uzatma ve dahası. iOS 9 kullanıcılarına göre de bazı problemler getirmiş.iOS-9-güncelleme

Kullanıcıları Uğraştıran iOS 9 Problemleri

iOS 9 güncellemesi bir çok yenilik getirdi ancak bununla birlikte iPad , iPhone , iPod Touch kullanıcıları için bir çok problemde getirdi.İlk olarak gelen iOS 9 problemi tabi ki de iOS 9 güncellemesi indirilip yüklenirken oluşan hata. Bir çok kullanıcı iOS 9 indirirken hata aldı. Bu güncelleme işlemini çok kolay bir şekilde ayarlar kısmından yükleyebilirsiniz ancak tabi öncelikle şarj ve hafıza kontrolleri yaptıktan sonra.Yükleme hatasının haricinde kimi kullanıcıların iOS 9 yüklerken yüklemenin donduğu hakkında şikayetler geldi. Bu yani hemen hemen tüm iOS güncellemelerinde kullanıcıların başına gelen problemlerden bir kaçı. Bundan kurtulabilmek için tek yapmanız gereken hemen telefonu yeniden başlatıp işlemlere tekrardan başlamak.Bu güncelleme yüklerken oluşan hataların yanı sıra güncellemenin ardından da çıkan bazı sorunlar görüyoruz. Bunlar iPad durduk yere dondu ,  internet hataları , podcast sorunu , animasyonların yavaşlaması , GIF sorunları ve dahası diyebiliriz.Sizler için bu tarz sorunları değiniyoruz ki güncelleme yapmadan önce bilginiz olmasında fayda var. Sizde farklı sorunlar yaşıyorsunuz konuya yorum yaparak bildirebilirsiniz yada sitemizin soru-cevap kısmını kullanabilirsiniz.

iOS 9 Problemleri Var Ama Yok

Yani bu aslında oluşabilecek en büyük problemlerden bir tanesi çünkü iOS 9 ile ilgili problemler olmuş olsa bile hemen hemen hiç yayılmamış diyebiliriz. Şu ana kadar çok yaygın olarak duyulan herhangi bir problem görmedik.iOS 9 problemleri olduğundan eminiz ancak herhangi bir şekilde benim şu sorunum var çözüm bu gibi konular herhangi bir şekilde yok. Yani bir çok güncelleme sorunu yaşayan kişi çıktı ancak bunu duyuran olmadı.iOS 9 ‘un batarya sorunu hakkında da herhangi bir şekilde şu ana kadar şikayet görülmedi yada performans sorunu ile alakalı bir konu başlığı dahi açılmadı. Büyük güncellemelerden sonra oluşan sorunların hemen hemen hiç birisine değinilmedi.

iOS 9 Problemleri Çözümü

Eğer iOS 9 güncellemesini iPhone , iPad , iPod Touch cihazınıza yaptıysanız ve bazı problemler ile karşılaşıyorsanız herhangi bir şekilde endişelenmenize gerek yok. Bizlere herhangi bir sorun yaşadığınızda bildirebilirsiniz ve sitemizde hali hazırda bazı problemlerin çözümleri de bulunmakta. iOS 9 ipuçları konumuzdan da gerekli tüyoları almanız mümkün.Apple ‘ın tartışma forumunu da çözümleri bulmak için kullanabilirsiniz ve çıkan söylentilere bu konular hakkında gerekli başlıklarda açılacaktır.

iOS 9’dan iOS 8.4.1 Geri Dönüş

Eğer iOS 9 yüklemiş iseniz ve iPhone , iPad , iPod Touch cihazlarınızda performans veya diğer can sıkıcı sorunlar ortaya çıkmışsa iOS 9’dan iOS 8 ‘e güncelleem düşürebilirsiniz.Apple hala 8.4.1 için resmi olarak güncellemeyi destekliyor ve telefonunuzun güncelleme düşürmesine izin veriyor.

Bir Diğer Sorun

Apple henüz iOS 9.0.1 güncellemesini duyurmadı ve iOS 9 ile gelen sorunlar ile hala kullanıcılar boğuşuyor. Bu güncellemenin de ne zaman geleceği belli değil ve iOS sorunları bu nedenle devam ediyor. Buna ek olarak ise iOS 9.0.1 güncellemesi gelse bile herhangi bir şekilde tüm sorunların çözüleceği garantisi de yok.Apple’ın yeni güncellemesinin yakında çıkacağını biliyoruz ve önümüzde ki hafta muhtemelen bu güncelleme gelecektir.iOS 9.1 ile yeni gelen emojiler olacak ve tabiki hata düzeltmelerini de göreceğiz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir