Home / Android / iOS 9’dan iOS 8 ‘e Geri Dönme – Güncelleme Düşürme

iOS 9’dan iOS 8 ‘e Geri Dönme – Güncelleme Düşürme

iOS 9 yeni yenilikleri ile birlikte yayımlandı ancak ben bu yeni güncellemeyi sevmedim ve eskiye geri dönmek istiyorsanız diyorsanız nasıl yapabileceğinizi anlattık.Apple yeni güncellemesini tüm dünyada indirilebilecek şekilde yayımlandı ve yeni özellikler ile kullanıcılarının karşına çıktı. Ancak herhangi bir sebepten dolayı iOS 8‘da daha rahat hissedebiliyor yada ona alışmış olabilirsiniz. Bazı kullanıcıların karşılaştığı iOS 9 problemleri konusunda sizinde canınız sıkılmış olabilir ve bu nedenle eski sürüme geçiş yapmak isteyebilirsiniz.iOS 9 ile gelen yeni özellikler Apple Haritalar , yeni gelişmiş Notlar uygulaması  ve daha bir çok pratik kullanımda kolaylık sağlayabilecek yenilikler… Bunlara rağmen ben iOS 8 ‘ i sevdim ve ona geçeceğim diyorsanız işlemlere başlayalım.

1.Adım -iPhone Yedekleme

Güncelleme düşürme işlemine başlamadan önce ilk öncelikle iPhone telefonunuzu yedekle yapmanız gerekiyor. iOS 9 ‘dan iOS 8 ‘e geri dönüş yaparken herhangi bir sorunla karşılaşırsak kendimizi garantiye almış olalım.Güncelleme düşürme işlemi sırasında zaten telefona format atmamız yani fabrika ayarlarına dönmemiz gerekecek. Bunu yaparsak zaten telefonumuz tertemiz oluyor ve herhangi bir uygulama kalmıyor. Bu nedenle yedekleme işlemi her şekilde bize gerekli.Yedekleme işlemi de nereden çıktı bende yedekleme işlemini bilmiyorum diye korkmanıza gerek yok. Neyse ki sizler için iPhone yedekleme konumuz bulunuyor. Konuya giriş yaparak nasıl yedekleme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

iOS 8 ‘ e Geri Dönüş

Yedekleme işlemini yamamladıysanız şimdi artık iOS 8 ‘ e geri dönüş yapabiliriz. Bunun için öncelikle buradaki siteden gerekli güncelleme IPSW dosyasını indiriyoruz.Bu güncellemelerin boyutları biraz büyük olduğundan bunları indirmek biraz zaman alabilir. Bu nedenle biraz beklemeni gerekecek. Telefon yedeklerken bunun indirmesini de yaparsanız zamandan kazanmış olursunuz.İndirme işleminide tamamladıysanız şimdi iTunes uygulamasını bilgisayarımızdan açıyoruz ve iPhone’unu bağlıyoruz. Aygıt özetine giriyoruz. Bunun için solda duran iPhone’unuzun ikonuna tıklayabilirsiniz.restore Windows kullanıyorsanız shift tuşuna basılı tutarken Restore iPhone seçeneğine tıklıyoruz ve indirdiğimiz şu IPSW dosyasını açıyoruz.Bu işlemi yaptıktan sonra da artık pek yapmamız gereken bir şey kalmıyor beklemekten başka. Dolayısı ile bu işlemde biraz uzun sürecek ve işlem bittiğinde artık eski sürüme geçmiş olacaksınız. İşlem bittikten sonra size güncelleme yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır (Sonuçta eski sürüme geçtik ve yeni bir sürüm var.) Gelen uyarıya daha sonra diyoruz ve işlem bitiyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir