Home / Android / iPhone 5S özellikleri, renkleri, çıkış tarihi ve fiyatı

iPhone 5S özellikleri, renkleri, çıkış tarihi ve fiyatı

iPhone 5S ile birlikte daha  ucuz iPhone modelini de çıkartacak mı ? Farklı renklerde iPhone 5S ler görecek miyiz?

Akıllı telefon denilince kuşkusuz yaptığı devrimlerle ve satış rakamlarıyla akla ilk gelecek 2 şirket Apple ve Samsung’tur.

Apple’ın gözbebeği medar-ı iftiharı iPhonelarının yeni modeli nasıl olacak? Ne farklılıklar getirecek? Son dönemde Samsung’un yükselişiyle 2. planda kalan iPhone ve Android’in yükselişi karşısında geri kalmış gibi gözüken iOS artık bir atılım yapacak mı? Bir devrim gerçekleştirecek mi?

Bu ve bunun gibi sorular artık konuyla ilgilenen herkes tarafından sorulmakta ve cevabı aranmakta olan sorular. Haliyle artık bu cevapların yavaş yavaş dedikodularının çıkmaya başladığı da aşikar.

iPhone 5S ile ilgili daha önce yayılan dedikodular 2 soru şeklindeydi. Bu sorular iPhone 5S’in bir alt modeli (Galaxy S3 ve Galaxy S3 mini gibi) olacak mı? Buna kimi kesimler ucuz iPhone, plastik kasalı iPhone da diyorlar.  Bir diğer ana soru ise klasik siyah ve beyaz dışında farklı renk seçeneklerine sahip olacak mı ?

iPhone5S-renkli

Bu dönemde ortaya çıkan dedikodular artık bu soruların gerçekleşebileceği ihtimalini artırır yönde gelişiyor.

iPhone 5S’te önceki klasik siyah beyaz renklere ek bir 3. renk de olacağı konuşuluyor. Fakat bunun hangi renk olacağı bilinmiyor.

 

iPhone 5S’in ön siparişleri haziran 20 gibi almaya başlayacağı ve çıkış tarihinin  temmuz gibi olacağı kulislerde konuşulan öngörülerdendi. Fakat son gelen duyumlar iPhone 5S ‘in Eylül gibi piyasaya sürüleceği ve ardından(1 ay sonra filan) da daha ucuz, plastik kasalı iPhone’ların piyasaya gireceği yönünde.

iPhone 5S ile birlikte artık rakipleri Samsung, HTC, Nokia gibi yüksek çözünürlüklü kamera kullanacağa benziyor. Bu sebepten çok müşteri kaybettiklerini artık anlamış olacaklar ki 12 MP gibi bir çözünürlükte kameraya sahip olması bekleniyor.

Ekran özelliklerine gelince Apple artık tek boyutta  ekrana sahip iPhone üretmekten vazgeçip; farklı kullanıcıların farklı beklentilerine hitap edecek 2 yada 3 farklı büyüklükte ekran boyutuyla iPhone üretecek. Bu da yine rekabette darba almasına sebep olan unsurlardandı bu sayede Apple yine elini güçlendireceğe benziyor.

Hafıza olarak daha önce 16-32-64 GB’lık seçeneklere sahip olan iPhone artık 128 GB’lık seçeneğe de sahip olacak.

Apple’ın bu atılımları konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizin tercihinizi etkiler mi? Sizce satışları ne yönde değişir?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir