Home / Android / iPhone 6 Fotoğraflar, Dedikodular, Özellikler ve Çıkış Tarihi

iPhone 6 Fotoğraflar, Dedikodular, Özellikler ve Çıkış Tarihi

Yeni iPhone, iPhone 6’nın ekran boyutu da dahil özellik detaylarını ve ne zaman çıkacağını mı merak ediyorsunuz?

Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 6’nın özellikleri ve detayları netleşmeye başladı. Apple ilk iPhone’dan günümüze kadar tek ebatta, hatta geçen yıl ki 5C serisine kadar tek modelde telefon çıkartma prensibini bu yıl farklı ebatta iPhone’lar çıkartarak  delecek.

iPhone-6-dedikodular-özellikler-çıkış-tarihi2

Tek model üretme alışkanlığına ilk olarak iPhone 5C ile son veren Apple’ın radikal bir kararla farklı ebatlarda modeller çıkartmaya hazırlandığının dedikoduları dönüp duruyordu. Bu tercih artık neredeyse kesinleşmiş durumda yani dedikodudan realiteye geçti denebilir.

Standart modelin boyutlarını da bu yıl tekrar büyütme kararı alan Apple iPhone 6 ‘yı 4.7 inç ekran ile üretiyor. Bir de tablet&telefon hibridi (Phablet) dediğimiz model olarak da 5.5 inç ekranlı bir cihaz üretiyor.

 

Android rakiplerinin büyüyen ekran boyutlarına ayak uydurmak ve Phablet pazarındaki Samsung Galaxy Note hegomonyasına son vermek için oldukça iddialı ve radikal kararlara imza atılan bir yıl Apple için.

Teknik detaylara devam edecek olursak 4.7 inçlik ekranlı cihazdaki ekran 1,334×760 piksel çözünürlük ve 326ppi piksel yoğunluğuna sahipiPhone-6-dedikodular-özellikler-çıkış-tarihi.

Phablet model olan ve 5.5inçlik ekranlı cihaz ise  Full HD 1,920×1,080 piksel çözünürlük ve 401ppi piksel yoğunluğuna sahip.

Yeni iPhone’un bir önceki model olan 5 ve 5S lere göre 1.6mm daha ince olacağı söyleniyor.

Yeni modellerinde 128 GB hafıza seçeneği de sunulacak.

Kamera olarak 12-13 MP çözünürlükte kamera gelmesi olası gözükmekle birlikte yeni teknolojiler üzerinde çalışan Apple fotoğrafı çektikten sonra odak noktasını değiştirmenize imkan tanıyan bir teknolojiyi sunmayı planlıyor.

Fiyata gelecek olursa iPhone 5S’e göre 100$ fazla olması beklenen cihaz Türkiye’ye kaçla girer merak konusu ama resmi satışa başlandığında 2.600 civarlarında bir fiyat görebiliriz diye tahmin ediyorum. Phablet model olan 5.5 inç ekranlı cihaz için bir öngörüde bulunmak imkansız ama mantıken onun da Note 3 fiyatını baz alarak 100$ civarı bir fazlalıkla çıkması beklenebilir.

Çıkış tarihi ise Eylül civarlarında olması kuvvetle muhtemel.

Apple’ın yeni modelleri ve strateji değişikliği hakkında görüşlerinizi merak ediyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir